Sport w skrócie

Baraż Granatu

We wtorek o godz. 17 na stadionie przy ul. Słonecznej w Skarżysku odbędzie się pierwszy mecz barażowy o miejsce w małopolsko-świętokrzyskiej grupie nowej III ligi. Rywalem miejscowego Granatu (ósmy w IV lidze w województwie) będzie siódmy zespół z tej samej klasy z Małopolski - MZKS Alwernia. Rewanż w sobotę, również o 17.

Więcej szans Korony

2:3 (1:3) przegrali na wyjeździe z Cracovią w pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów starszych piłkarze Korony Kielce. Bramki dla podopiecznych Wojciecha Klicha zdobyli Hubert Kopiś i Karol Kopeć. Rewanż w środę o 17 na Szczepaniaka. W rywalizacji juniorów młodszych KSZO-Junior Ostrowiec zaczął od porażki aż 0:3 (0:2) u siebie z Salosem Szczecin.

Rekord Radziszewskiego

Krzysztof Radziszewski z KKL-u Kielce na mityngu w Sosnowcu rozprawił się z 18-letnim rekordem województwa na 110 m przez płotki. Nowy najlepszy wynik jest o pięć setnych sekundy lepszy od osiągnięcia Artura Pedrycza i wynosi 14,77. Radziszewski dotąd najszybciej przebiegł ten dystans (14,96) na pierwszym rzucie I ligi w Białej Podlaskiej.

Zarychta drugi

Michał Zarychta z KKL-u Kielce zajął w skoku wzwyż drugie miejsce z wynikiem 1,88 m na finale ogólnopolskich zawodów Samsung Athletic Cup dla młodzików w Warszawie. Szósta w biegu na 300 m była kolejna kielczanka z KKL-u - Katarzyna Kozak (42,81).