Jadar w komplecie

SIATKÓWKA. Kompletowanie kadry zawodniczej i sztabu szkoleniowego Jadaru Radom ma swój szczęśliwy finał.

Tuż przed minionym weekendem w siedzibie firmy prezesa Jadaru Tadeusza Kupidury podpisy pod kontraktami złożyli zapowiadany już na stanowisko trenera radomian Mirosław Zawieracz oraz zawodnicy Adrian Stańczak i Grzegorz Kosok. Podpisy złożone pod umowami przez wymienionych zawodników powodują, że znany jest już skład personalny siatkarzy, którzy będą reprezentować radomskiego przedstawiciela w Plus Lidze w sezonie 2008/09.

- Każdy sukces rodzi się w bólach, jednak prezesowi Kupidurze się nie odmawia. Mam nadzieję, że zaszczepię w zespół ducha walki. Wyznaje zasadę, że zespół powinien w każdym kolejnym meczu zagrać lepiej niż w poprzednim - powiedział "Gazecie" tuż po złożeniu podpisu na dwuletnim kontakcie na pracę w Radomiu trener Zawieracz.

- Życzę zadowolenia z pracy i samych sukcesów. Naszym głównym celem będzie skuteczna walka o pozostanie w lidze. Po cichu liczymy, by być schodek wyżej. W dotychczasowych występach Jadaru w ekstraklasie zanotowaliśmy siódme i ósme miejsce w rozgrywkach. Może przyszedł czas na coś więcej - mówił z kolei właściciel Jadaru.

Prezes Kupidura zdradził także szczegóły związane ze sztabem szkoleniowym. Zmian jest kilka i to kluczowych. Z informacji przekazanych przez prezesa wynika, że asystentem trenera Zawieracza będzie Robert Grzanka, który jednocześnie będzie pełnił funkcję kierownika drużyny. Nowym statystykiem w zespole zostanie Oskar Kaczmarczyk, który z nowym szkoleniowcem radomian pracował dotychczas w Płomieniu Sosnowiec. Trenerem odnowy biologicznej nadal pozostanie Krzysztof Malczewski.

Kadra Jadaru

Rozgrywający: Jarosław Macionczyk, Daniel Górski, atakujący: Wojciech Żaliński, Marcin Owczarski, środkowi : Grzegorz Kosok, Damian Domonik, Arkadiusz Terlecki, Jakub Bucki, przyjmujący: Marcin Kocik, Michał Chaberek, Maciej Pawliński, Konrad Małecki, libero: Adrian Stańczak. Trener: Mirosław Zawieracz.