Nagrodzono młodych sportowców

Najlepszych sportowców w Opolu ma Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 5.

W opolskim ratuszu miejski ośrodek sportu podsumował roczne zmagania młodych sportowców.

W klasyfikacji szkół podstawowych najlepsza okazała się SP 2 przed SP 24 oraz SP 14. Wśród gimnazjów triumfowała "piątka", a tuż za nią uplasowały się "dwójka" oraz PG 8. Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych została już podzielona na kategorię dziewcząt i chłopców, wśród których zwyciężyły odpowiednio Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Elektrycznych. Na drugim miejscu w obu rankingach uplasowało się II LO, a na najniższym miejscu podium stanęły dziewczyny z III LO i chłopcy z VI LO.

Ogłoszono także wyniki plebiscytu na najlepszego ucznia-sportowca. Szkoły podstawowe: Katarzyna Siewruk (SP 15) - Michał Idziak (SP 24).

Szkoły gimnazjalne: Marta Furmańska (PG 5) - Leszek Nowosielski (PG 1).

Szkoły ponadgimnazjalne: Zuzanna Kupczyk (Zespół Szkół Ekonomicznych) - Tomasz Sowada (Zespół Szkół Elektrycznych).

W podsumowaniu konkursu na najlepszego sportowca - wychowanka międzyszkolnego ośrodka sportowego - zwyciężyli: w kategorii sportów indywidualnych Paulina Rześniowiecka oraz Paweł Gadźała. W kategorii zespołowych gier sportowych natomiast Daria Michalak i Marta Sikora.

Wyróżniono także najlepszych nauczycieli wychowania fizycznego. Tradycyjną nagrodę Ikara za propagowanie sportu w mijającym roku szkolnym otrzymali Dariusz Kopczyński z SP 2, Paweł Franek z PG 7 oraz Violetta Pakosz z VI LO.