OKS z Górnikiem, Olimpia z Amiką

Po zakończeniu sezonu w grupach młodzieżowych nadszedł czas na rozstrzygnięcia w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim i krajowym. W ćwierćfinałach mistrzostw Polski wystąpią OKS 1945 Olsztyn i Olimpii Elbląg

W kategorii juniorów młodszych (OKS) naszym zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z Górnikiem Łęczna. Pierwszy mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę o godz. 17, na stadionie przy ul. Sybiraków w Olsztynie. Z kolei elblążanie wyjeżdżają do Wronek, by spotkać się z tamtejszą Amicą (sobota, godz. 12). Rewanżowe pojedynki zaplanowano na 25 czerwca.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku honoru Warmii i Mazur na tym szczeblu bronił Jeziorak Iława (juniorzy) i Warmia Olsztyn (juniorzy młodsi). Iławianie przegrali 1:4 i 0:7 z SMS Łódź, natomiast olsztynianie nie sprostali Stali Mielec, dwukrotnie przegrywając 0:3.

W województwie

Wśród trampkarzy (rocznik 1995 i młodsi) najlepsi okazali się piłkarze DKS Dobre Miasto, którzy wyprzedzili OKS 1945 i Koszałka-Opałka z Węgorzewa. W sobotę w Iławie (od godz. 11) o zwycięstwo powalczą młodzicy (rocznik 1993 i młodsi). Do rywalizacji staną zwycięzcy poszczególnych grup: Huragan Pisz, Olimpia Elbląg, Polonia Lidzbark Warmiński, Jeziorak Iława, OKS 1945 Olsztyn.