Nowi piłkarze w Wigrach

Włodarze Wigier Suwałki działają niezwykle szybko. W sobotę III-ligowi piłkarze zakończyli zmagania, a już we wtorek klub pozyskał dwóch nowych zawodników. W przyszłym sezonie w barwach suwalczan zagrają Przemysław Masłowski bramkarz Warmii Grajewo oraz Marcin Rogoziński występujący ostatnio w IV-ligowym Starcie Działdowo

Suwalczanie zajęli trzecie miejsce w III-ligowych rozgrywkach, a to oznacza, że w przyszłym sezonie zagrają w nowej II lidze, która będzie miała zasięg ogólnopolski. Od razu po zakończeniu zmagań włodarze klubu przystąpili do kompletowania nowej kadry. Wczoraj dwuletnie kontrakty z klubem podpisali 26-letni Masłowski przez prawie całą swą dotychczasową karierę związany z Warmią oraz 28-letni Rogoziński, który ostatnio grał w IV lidze, ale wcześniej przez trzy sezony występował na zapleczu ekstraklasy. Ci dwaj zawodnicy to nie będą jedyni nowi piłkarze w Wigrach, gdyż kadra potrzebuje wzmocnień. Już wcześniej bowiem rozwiązano kontrakty z dwoma napastnikami Iwanem Todorowem i Władysławem Pietkiewiczem. Zakończyć karierę postanowił z kolei Krzysztof Osiecki. Niewykluczone też, że z klubu odejdą dwaj wyróżniający się obrońcy Paweł Baranowski oraz Andrzej Niewulis.

Suwalczanie po urlopach do treningów wrócą już 26 czerwca, a dwa dni później rozegrają pierwszy sparing. Ich rywalem będzie białostocka Jagiellonia. 5 lipca drużyna Wigier wyjedzie natomiast na obóz do Białobrzegów.