Uczniowie rywalizowali na radomskich matach

ZAPASY. Pięć miejsc na podium wywalczyli reprezentanci klubów z regionu radomskiego podczas ogólnopolskiego turnieju uczniowskich klubów sportowych młodziczek w stylu wolnym i młodzików w stylu klasycznym, który rozegrano w radomskiej hali MOSiR.

Na największe słowa uznania podczas radomskiej imprezy zasłużyli zwycięzcy swoich kategorii - Michał Kośla z Reszki Radom (59 kg) i Marcin Boruch RTZ Radom (85 kg). Co ciekawe, Kośla w finale pokonał swojego brata Konrada, a Boruch wszystkie swoje walki rozstrzygnął przed czasem. Oprócz Konrada Kośli srebro wywalczyła także reprezentantka Orlika Wierzbica Anna Piskorz (52 kg). Na najniższym stopniu podium w kategorii 67 kg stanęła natomiast Marta Pyszczak z Olimpijczyka Radom.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły zapaśniczki UKS Grębków oraz zapaśnicy UKS Piotrkowianka.

Łącznie w hali MOSiR podczas dwudniowych zmagań zaprezentowało się 275 zawodników z klubów z całej Polski.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii i miejsca zawodników z naszego regionu w pierwszej dziesiątce

Młodzicy: kategoria wagowa 32 kg: Dawid Kuczyński (LUKS MUFLON Bielawa); 35 kg: Patryk Goidziński (LUKS Szczyt Boguszów Gorce), 7. Tomasz Wydra (RCSZ Olimpijczyk Radom); 38 kg: Jbragim Barkinkojew (CWKS Legia Warszawa), 5. Emil Jasikowski (MULKS Orlik Wierzbica); 42 kg: Damian Kowalczyk (LUKS Szczyt Boguszów Gorce); 47 kg: Mateusz Bernatek (UKS Piotrkowianka); 53 kg: Dawid Tejchman (LUKS Szczyt Boguszów Gorce); 59 kg: Michał Kośla (UKS Reszka Radom), 2. Konrad Kośla (Reszka), 5. Mateusz Warchoł (UKS Glinice Radom), 7. Kamil Warchoł (Glinice); 66 kg: Krystian Formela (UKS Jantar Kartuzy), 10. Bartosz Curyło (UMKS Budowlanka Radom); 73 kg: Szymon Roszkowski (UKS Jantar Kartuzy); 85 kg: Marcin Boruch (RTZ Radom), 5. Krzysztof Kapusta (Olimpijczyk Radom); 100 kg: Maciej Kowalski (ZKS Radomsko), 5. Bartłomiej Rdzanek (Budowlanka).

Młodziczki: 32 kg: Angelika Hereta (UKS Orzeł Stary Zamość); 34 kg: Monika Czajkowska (ULKS Zenit Kisielsk); 37 kg: Paula Kozłow (UKS Oczko Białystok); 40 kg: Monika Bujalska (UKS Olimpijczyk Chełm); 44 kg: Patrycja Siwek (LUKS Szczyt Boguszów Gorce); 48 kg: Paulina Majchrowska (LUKS Szczyt); 52 kg: Magdalena Soból (LUKS Rogóż), 2. Anna Piskorz (Orlik Wierzbica); 57 kg: Joanna Świętochowska (UKS Zgorzelec), 7. Martyna Jarosz (Glinice Radom); 62 kg: Patrycja Tyc (UKS Zgorzelec); 67 kg: Monika Słomka (ULKS Zenit Kisielsk), 3. Marta Pyszczak (Olimpijczyk Radom), 5. Aneta Minda (Orlik).