Pływacy na basenie Floty

W piątek i sobotę na basenie Floty Gdynia odbędą się letnie mistrzostwa woj. pomorskiego w pływaniu. Na starcie pojawi się ponad 270 zawodników z 25 klubów.

Wśród nich zabraknie dwójki najlepszych pływaków z Pomorza Beaty Kamińskiej i Mateusza Kierzkowskiego (oboje AZS AWFiS Gdańsk), którzy wciąż walczą o minima kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Dwie ostatnie szanse na ich uzyskanie będą mieli w ten weekend na mityngu we Wiedniu oraz tydzień później w trakcie trójmeczu Polska-Czechy-Ukraina, który odbędzie się w Pradze. Tam barwy Polski reprezentować będzie również utalentowana 16-letnia grzbiecistka AZS AWFiS Karolina Urbańska.

186 pływaków z 11 klubów wzięło udział w ogólnopolskich zawodach we wszechstronnym wieloboju szybkościowym, które odbyły się na basenie ZKPiG nr 21 na gdańskiej Morenie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: chłopcy - 11 lat Ernest Zuchowski (Olimp Lębork), 12 lat Piotr Stiller (Dwójka Morena), 13 lat Aleksander Błochowiak (Skalar Słupsk), 14 lat Robert Szołoch (Dwójka); dziewczęta - 11 lat Zofia Bagińska (Siódemka Sopot), 12 lat Magdalena Szczerbińska (WOPR Malbork), 13 lat Kamila Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk), 14 lat Alicja Leśniak (WOPR). W klasyfikacji klubowej najlepszy okazał się AZS AWFiS Gdańsk. Zawody wsparły firmy Carrefour, Victoria Sport oraz Radio Gdańsk.