ŁKS Petrolinvest prawie w komplecie

Klub z al. Unii kończy kompletować skład na nowy sezon. - Drużyna będzie mocniejsza niż rok temu - zapowiadają działacze z al. Unii.

Do inauguracji rozgrywek pozostały jeszcze prawie cztery miesiące, ale beniaminek pierwszej ligi ma już niemal skompletowaną kadrę. Kontrakty podpisano już z 11 koszykarzami. Przedłużono umowy z Piotrem Trepką, Krzysztofem Morawcem, Tomaszem Nogalskim, Łukaszem Bąkiem, Filipem Kenigiem, Kacprem Kromerem i Przemysławem Grabowskim. Pozyskano też trzech nowych graczy: Jakuba Dłuskiego i Pawła Lewandowskiego (obaj Astora Bydgoszcz) oraz byłego reprezentanta Polski Piotra Szybilskiego, który w poprzednim sezonie występował w Polonii Warszawa.

Wczoraj nowym ełkaesiakiem został Michał Saran (196 cm zrostu), 27-letni obrońca, który w Górniku Wałbrzych rozegrał 14 spotkań w ekstraklasie . Karierę rozpoczynał w Tytanie Częstochowa.

Działaczom nie udało się zatrzymać Michała Exnera, który postanowił wrócić do Warszawy. Na występy w ŁKS nie zdecydował się także Bartłomiej Szczepaniak, który w minionym sezonie zdobywał średnio 13,1 punktu. Były gracz klubu z al. Unii postanowił nadal występować w Stali Stalowa Wola. W ŁKS Petrolinvest nie zagrają też Adam Rajkowski, Adam Bet i Sławomir Klocek, którzy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Działacze z al. Unii planują w piątek uroczyście podpisać kontrakt z trenerem Radosławem Czerniakiem, który do tej pory pracował w Górniku Wałbrzych. Jego asystentem będzie Piotr Zych, który łodzian wprowadził do pierwszej ligi. Przygotowania do nowego sezonu ełkaesiacy rozpoczną pod koniec lipca.