Igrzyska szkół zawodowych

Uczniowie opolskich zasadniczych szkół zawodowych od wczoraj walczą o medale w swoich własnych igrzyskach. Po pierwszym dniu rywalizacji najlepsi są sportowcy z ZSZ WZDZ

Dwudniowe II Igrzyska Szkół Zawodowych odbywają się na obiektach Zespołu Szkół Budowlanych w Opolu, a rozgrywane są w ramach profilaktycznego programu "Żyj na sportowo - trzeźwo i zdrowo". Udział w zawodach biorą uczniowie zasadniczych szkół zawodowych z Opola: ZS Budowlanych, ZS Elektrycznych, ZSZ im. Staszica, ZSZ nr 4, ZS Mechanicznych i ZSZ WZDZ.

- Zawodówki w konfrontacji z ogólniakami i technikami pozostawały zwykle bez szans. Stąd pomysł, aby zrobić takie igrzyska, w których uczestniczyliby tylko uczniowie szkół zawodowych - tłumaczy Dionizy Andrzejczak, nauczyciel w ZSB i jeden ze współorganizatorów imprezy. - By oni także mogli pochwalić się sukcesami na boisku, co będzie ich dopingowało do dalszej pracy - skomentował nauczyciel.

W pierwszym dniu rywalizacji najlepiej zaprezentowali się uczniowie ZSZ WZDZ, którzy zdobyli aż pięć złotych medali, w tym po dwa Katarzyna Sury i Rafał Leppe. Trzy złote krążki mają na koncie z kolei uczniowie ZS im. Staszica.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Lekkoatletyka: 60 m Katarzyna Sura (WZDZ), Rafał Leppe (WZDZ), 800 m dziewcząt Małgorzata Piechota (ZSZ nr 4), 1000 m chłopców Krzysztof Lampner (ZSB), 4 x 200 ZS im. Staszica (dziewczęta), ZSB (chłopcy), skok w dal Katarzyna Sura (WZDZ), Rafał Leppe (WZDZ), pchnięcie kulą Mirela Kokot (ZS im. Staszica), Jarosław Szczerba (ZSM),

Gry zespołowe dziewcząt: piłka nożna ZSZ nr 4, streetball ZS im. Staszica, park volley WZDZ

Dziś dokończenie rywalizacji, w grach zespołowych zaprezentują się chłopcy. Zespół Szkół Budowlanych, ul. Hallera, początek o godz. 10.