Tenisowe laury dla gości

TENIS. Łotysz Artus Kazijevs i Słowaczka Alexandra Pietrzalkova zwyciężyli w międzynarodowym turnieju kadetów Radom Cup 2008.

Już po raz trzeci młodzi adepci białego sportu z całego świata rywalizowali na radomskich kortach. W tym roku w imprezie organizowanej przez dwa nasze kluby - Return i RKT - w sumie udział wzięło 108 zawodników z 14 krajów w tym z Australii i ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu całego turnieju rozegrano w sumie 114 pojedynków.

Wśród chłopców zwyciężył Łotysz Artus Kazijevs, który w finale pokonał Australijczyka Roberta Howe 6:2, 6:1. Trzecie miejsca zajęli Patryk Pydyszewski (Polska) i Dor Belfer (Izrael). Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Słowaczka Alexandra Pietrzalkova, pokonując w decydującym meczu Polkę Natalię Kozel 7:5, 6:2. Na trzecich miejscach rywalizację zakończyły natomiast Adrija Runca (Łotwa) i Małgorzata Kornek (Polska).

Radomscy zawodnicy Damian Okrutny i Patryk Poterek z Returnu oraz Maciej Kiraga z RKT, którzy zagrali w turnieju dzięki dzikim kartom, przegrali już w pierwszej rundzie, trafiając od razu na finalistów zmagań. Jednak w grze podwójnej wszyscy dotarli do ćwierćfinału.

Wyniki gry podwójnej: CHŁOPCY: półfinały: Maciej Romanowicz/Maciej Smoła (obaj Polska) - Mateusz Konieczny/Jakub Podliński (obaj Polska) 6:3, 6:2, Roy Brandys (Polska)/Robert Howe (Australia) - Maciej Braciszewicz/Mikołaj Jędruszczak (obaj Polska) 6:4, 6:3; finał: Romanowicz/Smoła - Brandys/Howe 6:2, 6:3. DZIEWCZĘTA: półfinały: Aleksandra Adamska/Natalia Kozel (obie Polska) - Monika Rudnicka/Kaja Szuba (obie Polska) 6:2, 6:1; Alexandra Pietrzalkova (Słowacja)/Ivanna Słobodzian (Ukraina) - Luise Intert (Niemcy)/Ashley Krysiak (Australia) 6:2, 6:3; finał: Adamska/ Kozel - Pietrzalkova/Słobodzian 4:6, 7:5, 7:6(1).