Gwiazdy TVN - Sejm RP 3:1 na stadionie Legii

W drugim meczu pomiędzy Gwiazdami TVN a drużyną Sejmu RP wygrały gwiazdy 3:1. Na stadion przyszło 12,5 tys. widzów. Dochód z biletów poszedł na konto Fundacji TVN ?Nie jesteś sam? prowadzonej przez Bożenę Walter.

Wydarzenie stacja telewizyjna nagłaśniała od dawna. Zdawało się, że potraktowano je ze znacznie większą pompą, niż na to zasługiwało. Jednak publiczność to "kupiła". Takiej widowni w minionym sezonie nie miał żaden mecz Legii - z reguły na stadion przy Łazienkowskiej przychodziło dwa razy mniej ludzi niż w pierwszą czerwcową niedzielę. I nikt na trybunach nie protestował. Wszyscy się przyzwoicie bawili. A zaparkowane samochody zajmowały przynajmniej kilometr na chodniku wzdłuż ulicy Czerniakowskiej. Parking przy Torwarze okazał się stanowczo za mały.

Przed rokiem politycy ograli TVN 3:0, a wszystkie bramki zdobył poseł PO, były piłkarz Roman Kosecki. Tym razem tak sobie nie pohasał. Gola dla pokonanych w pierwszej połowie strzelił Jacek Kurski z PiS. Dla zwycięzców Jacek Popowski, z karnego, Łukasz Grass i Tomasz Jachimek.

W zespole TVN wystąpili m.in. Kamil Durczok, Tomasz Sianecki, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski, Bogdan Rymanowski, Szymon Majewski i prezes TVN Piotr Walter, a także aktorzy Paweł Małaszyński, Tomasz Karolak, Piotr Gąsowski, Leszek Lichota, Jakub Wesołowski, Maciej Zakościelny i Tomasz Schimscheimer. Zespół polityków tworzyli m.in. Grzegorz Schetyna, Wojciech Olejniczak i Ryszard Kalisz.

Copyright © Agora SA