Wyróżnieni przez Muzeum Sportu

W siedzibie Muzeum Sportu w Olsztynie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów pt. "Sport w moim życiu" oraz "Moje sportowe pamiątki"

Przypomnijmy, konkursy zostały zorganizowane z okazji roku olimpijskiego (igrzyska w Pekinie) i piłkarskich mistrzostw Europy (w Austrii i Szwajcarii).

Pierwszy z nich skierowany był do wszystkich, którzy chcieli podzielić się ciekawą historią związaną ze sportem na Warmii i Mazurach. Wystarczyło przelać na papier swoje sportowe wspomnienia i wysłać na adres muzeum.

W drugim konkursie z kolei nagrodzone zostały osoby, które do zbiorów muzeum mieszczącego się w hali Urania dostarczyły najciekawsze eksponaty sportowe. W zamian organizatorzy konkursu przygotowali m.in. nowoczesny sprzęt sportowy.

Do konkursu "Sport w moim życiu" zgłosiły się 34 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego. Komisja powołana przez organizatorów po zapoznaniu się z pracami postanowiła przyznać sześć wyróżnień następującym uczestnikom oraz szkołom: 1. Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w Olsztynie, 2. Ireneusz Wangin (Węgorzewo), 3. Roman Rudnik (Olsztyn), 4. Ryszard Sternik (Olsztyn), 5. Henryk Mankielewicz (Szczytno), 6. "Cesar" Zakład Karny Barczewo. Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, a także listy gratulacyjne. Z kolei wszystkich uczestników uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

W konkursie "Moje sportowe pamiątki" wzięło udział sześć osób, które przekazały do muzeum sprzęt sportowy: I Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, Janusz Porycki, Jacek Czapkiewicz, Joanna Amielańczyk, Dawid Domański oraz Krystyna Śrutkowska-Rybak. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Przekazany sprzęt oraz pamiątki sportowe można obejrzeć w Muzeum Sportu w hali Urania (al. Piłsudskiego 44).

Konkursy zorganizowali OSiR w Olsztynie wraz z departamentem sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.