Police muszą wygrać, jak chcą zająć 8. miejsce

III LIGA PIŁKARSKA. Tur Turek utrzymał się w obecnej II lidze i dzięki temu zagra w nowej I lidze. A to oznacza, że do nowej II ligi awansuje 8. zespół trzecioligowych rozgrywek.

Kandydatów jest czterech, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki:

- KP Police (8. miejsce, 32 pkt) zagra jeszcze z Kotwicą (5. w tabeli, dom), Nielbą (3., wyjazd)

- Wierzyca Pelplin (9. - 32) - Kaszubia (10., w), Jarota (4., d)

- Kaszubia (10. - 31) - Wierzyca (9., d), Victoria (7., w)

- Rodło (11. - 29) - Zdrój (15., w), Rega (13., d)

Rozmowa z bramkarzem KP Police

Jakub Lisowski: Pamiętasz, ile razy grałeś przeciwko Kotwicy?

Marcin Gumowski: Nie, ale pewnie kilka spotkań. Już w Dobrzanach, teraz w Policach. Myślę tylko o III lidze.

Dobrze wspominasz te mecze?

- Większość pozytywnie się kończyła. I w sobotę też bym chciał wygrać.

Musicie...

- Wiemy. Każdy z nas czyta relacje, sprawdza tabele. Zdajemy sobie sprawę, że musimy wygrać, by zająć 8. pozycję i awansować do II ligi.

Wierzyliście w utrzymanie Tura?

- Tak, ale cały czas koncentrowaliśmy się na swojej grze. Zależało nam, by bez oglądania się na wyniki obecnej II ligi - zająć dobrą pozycję w III. Dzięki szczęściu Tura - wszystko jest teraz w naszych rękach i nogach.

Z formą twojego zespołu ostatnio było kiepsko.

- Zostawmy poprzednie mecze. Teraz liczą się dwie ostatnie kolejki. Wygramy oba spotkania, będziemy mieć sześć punktów i awans bez oglądania się na przeciwników. Wszyscy wiemy, o co gramy, jesteśmy dobrze usposobieni.

Kotwica jest mocna, a wy ostatnio przegraliście u siebie z Unią Janikowo 0:3.

- Przyznaję - byliśmy słabsi. Unia jest obok Floty najlepszym zespołem w III lidze. Taktycznie grają dobrą piłkę. O tamtym meczu trzeba było zapomnieć, a myśleć o nadchodzących. Ja mam nadzieję, że odblokuje się nasz atak. Mamy okazje, ale ich nie wykorzystujemy. W sobotę nie musimy wygrać 3:0. Wystarczy byśmy zdobyli jedną, ale zwycięską bramkę.

Program naszych zespołów: KP - Kotwica Kołobrzeg, Rega Trzebiatów - Nielba Wągrowiec, Jarota Jarocin - Flota Świnoujście. Wszystkie mecze w sobotę o 17.

IV LIGA PIŁKARSKA

Program 33. kolejki (wszystkie mecze w sobotę o 16): Astra Ustronie Morskie - Stal Szczecin, Błękitni Stargard - Dąb Dębno, Victoria Sianów - Gryf Kamień Pomorski, Wybrzeże Rewal - Lech Czaplinek, Sława Sławno - Victoria Przecław, Sokół Pyrzyce - Pogoń Barlinek, Darzbór Szczecinek - Energetyk Gryfino, Piast Choszczno - Leśnik Manowo. Nie dojdzie do meczu Pogoni Szczecin z Iną Goleniów.