Rafał Kumorowski ze Świdnika mistrzem Europy!

Kolejny sukces odniósł Rafał Kumorowski. Zawodnik KM Champion Świdnik wywalczył w niemieckim Heubach tytuł mistrza Europy w trialu rowerowym.

Zawody miały bardzo mocną obsadę. Na starcie stanęło 94 zawodników z całej Europy - w tym wszyscy najlepsi z Hiszpanami, Niemcami, Szwajcarami, Francuzami i Polakami na czele. - Organizatorzy przygotowali sześć trudnych, technicznych sekcji - mówi Krzysztof Serwin, prezes KM Champion. - Jak zwykle składały się one ze skał, bloków i kręgów betonowych, kłód drzew, drewnianych szpul, które zawodnicy musieli pokonać trzykrotnie w czasie pięciu godzin.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się eliminacje, mające na celu wyłonienie ośmiu najlepszych trialowców w poszczególnych kategoriach do udziału w finale. Świetnie wypadli świdniczanie: Kumorowski, Karol Serwin i Paweł Reczek. Wszyscy bez problemów awansowali do czołowej ósemki w kategorii Elite 20" - To pierwszy taki przypadek w historii tej dyscypliny w naszym kraju, aby trzech Polaków znalazło się w finale mistrzostw Europy - podkreśla Krzysztof Serwin.

Podczas finału warunki były bardzo trudne, gdyż rano lał deszcz i trasa była wyjątkowo śliska. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania też sześć bardzo trudnych technicznie sekcji. Musieli zrobić to dwa razy w czasie 1,5 godz. Fantastyczną walkę stoczyli Kumorowski i mistrz świata Hiszpan Benito Ros. Lepszy był Polak i to on stanął na najwyższym stopniu podium. Bardzo dobrze wypadł też jeden z najmłodszych w tej kategorii Karol Serwin, który zajął szóste miejsce, a Paweł Reczek ukończył zawody na ósmej pozycji.

Warto dodać, że już niedługo sympatycy tej dyscypliny na Lubelszczyźnie będą mogli oglądać tych świetnych zawodników na żywo, gdyż 8 czerwca w Świdniku odbędą się mistrzostwa Polski w trialu rowerowym. Organizatorem tej imprezy będzie KM Champion.

Wyniki kat. Elite 20": 1. Rafał Kumorowski (KM Champion Świdnik, Polska), 2. Benito Ros (Hiszpania), 3. Marco Thoma (Niemcy), 6. Karol Serwin (KM Champion Świdnik, Polska), 8. Paweł Reczek (KM Champion Świdnik, Polska).