Freskovita remisuje, awans się oddala

Freskovita Wysokie Mazowieckie remisując na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, zmniejszyła do minimum swoje szanse na zajęcie pierwszego miejsca w III lidze. Za to wyjazdowa wygrana Wigier Suwałki umocniła ten zespół w ścisłej czołówce rozgrywek.

Lider rozgrywek Dolcan Ząbki swe spotkanie z 27. kolejki rozegrał już w czwartek. Niespodziewanie zremisował 3:3 z Warmią Grajewo. To oznaczało, że jeżeli zawodnicy Freskovity wygrają w Nowym Dworze Mazowieckim, na trzy kolejki przed końcem sezonu zrównają się punktami z Dolcanem. Byliby wtedy na drugim miejscu w tabeli, gdyż mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Niestety, podopieczni Piotra Zajączkowskiego w dalszym ciągu spisują się słabo, a w sobotę trzy punkty stracili na pięć minut przed końcem meczu.

- W naszym polu karnym była delikatna przepychanka, a Tomasz Reginis sprytnie to wykorzystał i upadł jak aktor - opowiada Zajączkowski. - Piłkarsko byliśmy lepsi i wszystko do tego momentu układało się dobrze, gdyż prowadziliśmy po golu Dzidosława Żuberka. Został nam jeszcze cień szansy na wygranie ligi. Ale musimy liczyć, że Dolcan przegra u siebie w następnej kolejce z Concordią Piotrków Trybunalski.

Freskovita nie może wygrać od pięciu kolejek, a Wigry Suwałki w ostatnich sześciu straciły tylko dwa punkty. Tym razem suwalczanie bez problemu pokonali 3:1 na wyjeździe Mazowsze Grójec.

- Przegrywaliśmy po rzucie karnym, ale zespół szybko otrząsnął się i kilka minut później wyrównaliśmy - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. - Przed przerwą objęliśmy jeszcze prowadzenie i już spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu.

Ostatni z naszych III-ligowców Orzeł Kolno podejmował wczoraj Radomiaka Radom. Niestety, kolnianie przegrali 0:1. Zwycięska bramkę w 50. minucie spotkania, wykorzystując podanie Marcina Trzaskalskiego, zdobył Daniel Barzyński. Gospodarze mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale na pięć minut przed końcem sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nie wykorzystał Robert Brzeziński.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Freskovita Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek : Dariusz Zjawiński (85. - karny) - Dzidosław Żuberek (62.).

Freskovita : Holewiński Ż - Jóźwiak, Kołłątaj, Pracz - Binkiewicz, Żaglewski, Zalewski, Kołodziejczyk (60. Jegliński Ż ) - Styranowski, Kobeszko (70. Januszewski Ż ), Żuberek.

Mazowsze Grójec - Wigry Suwałki 1:3 (1:2)

Strzelcy bramek : Tomasz Jaskólski (20. - karny) - Rafał Trocki (26.), Daniel Ołowniuk (31.), Łukasz Gikiewicz (51.).

Wigry : R. Gikiewicz - Bucholc, Baranowski, Niewulis (46. Danilczyk), Bajko - Trocki (60. Walicki), Osiecki, Rybkiewicz, Cimochowski Ż (68. Makarewicz) - Ł. Gikiewicz, Ołowniuk (86. Pietkiewicz).

Orzeł Kolno - Radomiak Radom 0:1 (0:0)

Strzelec bramki : Daniel Barzyński (50.).

Orzeł : Rakowiecki - Bagiński (71. Gryczan), Ossowski, Wszeborowski, Łachacz - Mamadou, Brzeziński, Łuba (61. Kiełczewski), Sawko - Solecki, Bassiriki.

Inne wyniki 27. kolejki

Nadnarwianka Pułtusk - Stal Głowno 5:1 (3:0): P. Iwanowski (18.), Elak (31.), Parszewski (45.), Chmielewski (56.), Janusiński (90.) - Nnamani (78.); SMS Łódź - Olimpia Elbląg 8:2 (5:0): Szaraniec (20.), Gląba (23., 27. i 80.), Thiel (25.), Fabich (41.), Makuszewski (58.), Dziuba (70.) - Sędziak (55. i 57.); Warmia Grajewo - Dolcan Ząbki 3:3 (0:1): Marcin Strzeliński (48.), Radosław Guzowski (78. i 90.) - Maciej Tataj (20, 53. i 88.), Concordia Piotrków Trybunalski - OKS 1945 Olsztyn 0:0, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:3 (walkower).