Folc był blisko

W pojedynku na szczycie drużyna Folc AZS AWF przegrała w Łodzi z Budowlanymi 21:26 i wcale nie jest pewna drugiego miejsca w lidze.

Akademicy pokazali w Łodzi, że nie przez przypadek są wiceliderami. Ponieśli porażkę z najlepszą polską drużyną dopiero w końcówce, kiedy Budowlani dwukrotnie przepchnęli gości w młynie, a ataki Gruzina Merada Gabunii były skutecznie powstrzymywane przez łodzian.

Wcześniej jednak blisko dwa tysiące miejscowych kibiców przeżyło chwile grozy, bo Folc prowadził już 21:13. Oprócz silniejszego młyna warszawianie szybciej i więcej biegali. O wygranej Budowlanych przesądził Remus Lungu, absolutna gwiazda meczu. To wychowany we Francji Rumun ustawił w 78. minucie piłkę i wyprowadził Budowlanych na prowadzenie 23:21, a już w doliczonym czasie znów zdobył trzy punkty z dropa. Po każdym kolejnym kopnięciu Lungu zawodnicy Folca tracili ochotę do walki.

W sobotę AZS gra na Bielanach derby ze Skrą. Drugie miejsce powinien utrzymać. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejny pojedynek z Budowlanymi w Pucharze Polski

Blachy Pruszyński - Folc AZS 26:21 (13:11)

Punkty: Lungu 16, Żórawski 10 - Janeczko 11, Gabunia, Kvernadze po 5

Blachy Pruszyński: Sachrajda (44. Magaldadze), Bobryk, Królikowski, Karpiński, Ławski (50. Adamczewski), Zadwirnyj, Maros, Marek Mirosz, Pabjańczyk (70. Maciejewski), Lungu, Dułka, Stępień, Kaniowski (58. Wieczorek, 80. Prasał), Żórawski, Kiełbik (56. Grodecki).

Folc: Bartoszewicz, Kisiel, Domański, Jędral, Niemczak, Pazio, Miśkiewicz, Gabunia, Janeczko, Pałyska, Kvernadze, Gołąb, Nowosz, M. Miśkiewicz, Łukasiewicz oraz Liedel, Niedźwiecki, Cal, T. Jędral, Dądelewski

Pozostałe wyniki i tabela: Skra Warszawa - Lechia Gdańsk 0:85, Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 24:8, Juvenia Kraków - Posnania 24:0, WMPD PUDiZ Olsztyn - Arka Gdynia 0:36.

Copyright © Agora SA