IV liga piłkarska: Outsiderzy z kompletem

Udana niedziela najsłabszych drużyn w rozgrywkach. W 26. kolejce wygrywały przedostatnie Nowiny i ostatnia Wisła Sandomierz.

Ci pierwsi dopiero w doliczonym czasie gry "dobili" wyżej notowany Granat Skarżysko po... samobójczym golu Grzegorza Turbiarza. Było to pierwsza wiktoria Wisły na boisku, bo wcześniej trzy punkty zdobyli walkowerem z Bucovią Krasocin.

A ledwie drugie w tej rundzie zwycięstwo młodzieży z Nowin zapewnił wychowanek - zaledwie 16-letni Dominik Szymkiewicz. Minął dwóch obrońców Łysicy Bodzentyn i z 10 metrów przelobował bramkarza Michała Ścisłowicza. Najbliżej wyrównania był Marcin Lelonek, ale z rzutu wolnego strzelił centymetry obok słupka. Rezultat mógł jeszcze podwyższyć Dawid Bogucki, ale przegrał pojedynek z Ścisłowiczem.

Nie odbyło się spotkanie w Kielcach. Orlęta Kielce nie zagrały z Alitem Ożarów, bo zawodnicy gości nie dojechali na stadion międzyszkolny z powodu awarii autokaru.

W czwartek mecz o miejsce w barażu do nowej II ligi - o godz. 17 w Staszowie Olimpia Pogoń zmierzy się liderem Ponidziem Nidą Pińczów.

Wyniki 26. kolejki

ORLICZ SUCHEDNIÓW - PIASKOWIANKA 1:0 (0:0): Zegadło (55.);

KSZO II OSTROWIEC - LUBRZANKA KAJETANÓW 2:1 (1:0): Budniak (31.), Stępień (52.) - Cedro (90.);

PONIDZIE NIDA PIŃCZÓW - GKS RUDKI 3:1 (1:0): Mika (23.), Kula dwie (60., 84.) - Jaros (76. karny);

NEPTUN KOŃSKIE - OLIMPIA POGOŃ STASZÓW 2:3 (0:2): Ścisłowicz (53.), Łapot (89.) - Walasek (6.), Strzałka (35.), D. Anduła (67. karny );

NOWINY - ŁYSICA BODZENTYN 1:0 (0:0): Szymkiewicz (52.);

WISŁA SANDOMIERZ - GRANAT SKARŻYSKO 2:1 (1:0): Ziółek (28.), Turbiarz (90. samobójcza) - Płusa (79. karny );

BUCOVIA KRASOCIN - CZARNI POŁANIEC 0:3 (walkower).