Wyjazdowe starty zawodników KKL-u

Anglia, półmaraton w Gorlicach, Maków, Bieg na Magurkę - to miejsca i imprezy, w których z powodzeniem startowali zawodnicy KKL-u Kielce.

Pracujący w Anglii kielecki trójskoczek Konrad Katarzyński sezon letni zainaugurował na Wyspach. Zaczął od 14,98 m i drugiego miejsca na zawodach w Telford (startował tam ze skróconego rozbiegu). Nie udał mu się występ w Leicester, gdzie zaliczył tylko 14,77. Formę będzie szlifował na zawodach w Bedford (24 maja) i w pierwszym rzucie I ligi w Białej Podlaskiej (tydzień później).

Tomasz Miśkowiec zajął szóstą lokatę w silnie obsadzonym XVI Biegu po Ziemi Makowskiej w Makowie Podhalańskim. Dystans 10 km pokonał w czasie 33.47,22. Bezkonkurencyjny był kandydat do wyjazdu na olimpiadę w Pekinie, specjalista od maratonu Arkadiusz Sowa z Grunwaldu Poznań (31.00,56).

Biegacz górski z KKL-u Kamil Przeździk zaczął letnie starty na zawodach niedaleko Bielska-Białej i był 9. w XII Biegu na Magurkę. Dystans 6,5 km ze startem w Straconce (420 m n.p.m.) i mecie na Magurce Wilkowickiej (913 m) przebiegł w 33.00,7. Najlepszy był Marcin Świerc z Mety Lubliniec (28.54,5).

Biegacze długodystansowi KKL-u rywalizowali w VI Biegu Naftowym w Gorlicach (21,097 km). Najszybciej trasę półmaratonu pokonał najmłodszy z nich 20-letni Mateusz Gola. Był 12. w czasie 1:15.25. Na 19. pozycji uplasował się Zenon Stępień - 1:19.40. Zbigniew Cieślik okazał się najlepszy w kategorii biegaczy powyżej 50 lat, a w klasyfikacji open był 24. (1:22.06). Ponadto Piotr Rodzik zajął 33. lokatę (1:28.45), a Robert Odo był 37. (1:29.43).