Cały weekend dla biegania

W piątek pierwsza okazja do uczestniczenia w akcji ?Polska biega?. Zaczynamy w Bydgoszczy już od 11.00

Na tę godzinę zaprasza samorząd, który organizuje imprezę biegową w parku im. Załuskiego. Przedstawiamy wszystkie miejsca w regionie bydgoskim, w których będą biegi. Zgłosić się można przed samą imprezą albo zarejestrować wcześniej na stronie www.polskabiega.pl

Bydgoszcz (piątek, 11.00)

Bieg w parku im. Załuskiego na Osiedlu Leśnym

Drzycim (sobota, 9.00)

Bieg rozpocznie się zbiórką o godz. 9.00 na boisku szkolnym ZPO w Drzycimiu. Podzielony będzie na kategorie wiekowe: klasa 0-II - 100 m; klasa III-IV - 300 m; klasa V-VI - 600 m; uczniowie gimnazjum 1200 m; seniorki i seniorzy - 3000 m.

Myślęcinek (sobota, 10.00)

Bieg organizowany przez klub biegowy Nike z Ostromecka; dystans około 6km. Bieg w ramach ścieżek biegowych. Spotkanie przy pętli tramwajowej w Myślęcinku. Zajęcia prowadzone przez specjalistów odbywają się cyklicznie, 2 razy w tygodniu. Więcej informacji na www.sciezkibiegowe.pl

Inowrocław (sobota, 10.00)

I Bieg Piastowski: Park Solankowy - trasa zróżnicowana: asfalt 10% , nawierzchnia żużlowa 10% utwardzone drogi gruntowe i trawiaste 80%. Trasa oznaczona taśmami (dystanse: 3 km i 6 km)

Śliwice (sobota, 10.00)

Start przy Gimnazjum w Śliwicach - trasa wzdłuż parku, następnie pętlą na Osiedlu Leśnym i powrót do gimnazjum. Ok. 3 km. Uczestnikami biegu będzie młodzież i osoby dorosłe.

Janowiec Wlkp (sobota, 11.00)

Zapraszamy na czwartą edycję "Polska biega" do Janowca Wielkopolskiego. Spotkanie o godzinie 11.00 na stadionie miejskim. Przygotowano dwie trasy biegowe o długości 3,5 km i 1,0 km. Na każdego uczestnika biegu będzie czekać ciepły posiłek.

Kruszwica (sobota, 12.30)

Start na boisku klubu piłkarskiego Gopło. Dalej bieg ul. Sportową, obok klubu żeglarskiego i alejką wzdłuż Jeziora Gopło. Następnie przebiegamy obok Mysiej Wieży na Półwysep Rzępowski. Tam zawracamy na jego cyplu i z powrotem drugą stroną brzegu jeziora z powrotem w kierunku stadionu miejskiego, gdzie zakończymy bieg wspólną rundą honorową.

Gniewkowo (niedziela, 18.00)

Trasa biegu zlokalizowana jest w Parku Wolności w Gniewkowie. Składa się z 10 okrążeń po 300 m, razem - 3 km po zielonych alejkach parku.

Kołodziejewo (1 czerwca, 15.00)

Start i meta na boisku wiejskim w Kołodziejewie; trasa 3,5 km. o nawierzchni miękkiej, przebiegająca przez pola, las; na odcinku 50 m przebieg przez nawierzchnię twardą - ulica kontrolowana przez policję;