Elana przegrana. I coraz niżej

Niespodzianki nie było: toruńscy piłkarze w Jarocinie grali znów bezbarwnie i nieskutecznie. Efekt - porażka i spadek w tabeli III ligi.

Wiosną torunianie są najczęściej tłem dla rywali. Tak było w niedzielne popołudnie w Jarocinie. Na mecz z Jarotą Elana pojechała z planem zdobycia przynajmniej punktu - przecież w spotkaniach wyjazdowych spisuje się w tej rundzie lepiej niż na swoim boisku. Ale w Jarocinie - na murawie obecnego wicelidera tabeli - już tak nie było. Torunianie najpierw stracili bramkę już w pierwszej połowie, a później bezkutecznie próbowali odrobić straty. Skończyło się to kontrą gospodarzy w ostatniej minucie meczu i drugim golem dla Jaroty.

Torunianie teraz walczą już nie o awans do wyższej klasy, ale miejsce w nowej II lidze. Wciąż nie mogą być tego pewni. Zajmują teraz ostatnie dające taki przywilej miejsce w rozgrywkach. Będą o nie walczyć z KP Police.

Wynik meczu

Jarota - Elana 2:0 (1:0)

Bramki: Pacyński (21.), Stefaniak (90.)

Pozostałe wyniki: Kujawiak Włocławek - Rodło Kwidzyn 1:1, Rega Merida Trzebiatów - Unia Janikowo 1:1, Cartusia Kartuzy - Flota Świnoujście 0:2, Victoria Koronowo - Wierzyca Pelpin 8:0, Zdrój Ciechocinek - KP Police 2:2, Kaszubia Kościerzyna - Kotwica Kołobrzeg 0:0, Mieszko Gniezno - Nielba Wągrowiec 2:1