Supergwiazda zaśpiewa na otwarcie mistrzostw świata

Miasto szykuje huczną imprezę na otwarcie mistrzostw świata. - Będą wielkie gwiazdy - zapowiada zastępca prezydenta Bydgoszcz Maciej Grześkowiak

Na razie szczegóły trzymane są w ścisłej tajemnicy. - Nie chcę ich zdradzać. Tę niespodziankę potrzymamy jeszcze w tajemnicy. Będzie kilka gwiazd a impreza trwająca półtorej godziny pozostanie w pamięci widzów - mówi Grześkowiak.

Przypomnijmy, że ceremonia otwarcia odbędzie się 8 lipca wieczorem. Bilet na nią kosztują 40 zł. Cena już świadczy, że zapowiada się wydarzenie sporej rangi. Rok temu mówiło się np. o zaproszeniu Robbie Williamsa. W grę wchodziła Christina Aguilera.

Otwarcie odbędzie się na nowym stadionie Zawiszy - Władze EAA pytały nas, dlaczego zrezygnowaliśmy z otwarcia na Starym Rynku, które się bardzo podobało. Chcemy jednak pokazać i pochwalić się w Polsce nowym stadionem - tłumaczy Grześkowiak.

Całe miasto ma od 8 do 13 lipca żyć mistrzostwami. Poza sportowymi atrakcjami odbędzie się wiele imprez towarzyszących. - Spektakle teatrów ulicznych, specjalna wystawa BWA, przesuwamy na czas mistrzostw BIM. Zastanawiamy się nad zostawieniem na Starym Rynku przestrzeni dla kibiców, którą przygotujemy na Euro 2008 - wymienia zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Organizatorzy liczą na kibiców nie tylko pierwszego dnia podczas ceremonii otwarcia, ale też i później, gdy na nowym, niebieskim tartanie stadionu Zawiszy wystąpią młodzi lekkoatleci z całego świata.

Dlatego grupy zorganizowane np. półkolonijne czy kolonijne (najmniej 10 osób), które zgłoszą się do organizatorów (Biuro MŚ w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163, tel. 052 3608290, e-mail: office@wjc2008.bydgoszcz.pl) wejdą na zawody za darmo. Na razie jest około 1000 takich osób.

Znacznie więcej jest zgłoszonych zawodników. Do startu w bydgoskich mistrzostwach zgłosiło się już ponad 160 reprezentacji, ponad 1600 lekkoatletów. Najpierw przyjedzie 17 Meksykanów. Będą u nas już 29 czerwca.

Transport ekip do Bydgoszczy to drugi kłopot organizatorów. Ciągle brakuje samolotów dla około 400 uczestników MŚ, którzy mają dolecieć z warszawskiego Okęcia do Bydgoszczy. - Czekamy na spotkanie z prezesem LOT. Odbędzie się chyba w przyszłym tygodniu. Jeśli się inaczej nie uda, trzeba będzie wyczarterować samoloty - mówi Grześkowiak.

W poniedziałek zjawi się w Bydgoszczy kolejna, 12-osobowa delegacja władz IAFF z wiceprezesem Siergiejem Bubką. Przez trzy dni będzie sprawdzać stan przygotowań do mistrzostw m.in. stadionu.

Przypomnijmy, że próba generalna modernizowanego obiektu to VIII Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (1 lipca) z udziałem wielu gwiazd: medalistów olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. - Trwają rozmowy z tytularnym sponsorem - mówi dyrektor generalny mityngu i MŚJ Krzysztof Wolsztyński. Ma nim zostać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

- Po raz pierwszy w historii 2-godzinną bezpośrednią transmisję pokaże Eurosport, będzie też relacja w TVP - cieszy się Wolsztyński.

Bilety na MŚJ

Są już do kupienia przez internet (na stronie www.eventim.pl trzeba kliknąć w link: sport) oraz w 3 punktach w Bydgoszczy:

- sklep Saturn w Focus Parku (dział muzyka-film)

- salon Kolportera w C.H. Glinki przy al. Jana Pawła II 155

- Music Shop przy ul. Niedźwiedzia 5

Ceny biletów:

60 zł - karnet na wszystkie dni (8-13.07)

40 zł - dzień otwarcia (8.07)

20 zł - karnet na 9-13.07

6 zł - normalny na 1 dzień

3 zł - ulgowy dla rencistów i emerytów oraz młodzieży szkolnej do 18 roku życia

Która z gwiazd powinna bawić nas na otwarciu MŚ w lekkiej atletyce?