Resovia w pucharze ograła Wisłokę

W finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu Rzeszów-Dębica Resovia pokonała Wisłokę Dębica 3:0.

Dla obu zespołów spotkanie to było okazją do poprawienia sobie humorów, bowiem zarówno Resovia, jak i Wisłoka w trzeciej lidze spisują się ostatnio nie najlepiej.

Środowy finał nie był porywającym widowiskiem, a decydujące dla wyniku były ostatnie minuty pierwszej połowy. Właśnie wtedy resoviacy zdobyli dwie bramki, które pozwoliły im kontrolować mecz. Najpierw w 39. minucie Jarosław Białek pewnie przymierzył z 20 metrów z rzutu wolnego i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Bartłomieja Dydy, który spóźnił się nieco z interwencją. Pięć minut później było już 2:0, po najładniejszej akcji meczu.

W środku pola piłkę wymienili Bartosz Madeja z Białkiem. Później futbolówka trafiła na prawą stronę do Szymona Grabowskiego, który wrzucił ją w pole karne, a Piotr Mazurkiewicz szczupakiem umieścił ją w siatce rywali.

W pierwszej połowie swoją szansę miał także Grabowski, który po strzale Kamila Oślizły, który wylądował na słupku, znalazł się sam z piłką kilka metrów od bramki. Pomocnik resoviaków jednak fatalnie przestrzelił. Wisłoka z kolei największe zagrożenia stworzyła po akcji Krzysztofa Królikowskiego, który jednak zamiast strzelać na bramkę, uderzył wzdłuż linii bramkowej.

Po przerwie padła już tylko jedna bramka, a jej autorstwo przypisano... bramkarzowi Wisłoki. W 64. minucie Sławomir Rozborski, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, dośrodkował piłkę w pole karne. Tam Robert Król główkował tak niefortunnie, że piłka przelobowała Dydę i odbiła się od słupka. Dębicki bramkarz próbował ratować sytuację, ale zamiast piłkę wybić, wpadł z nią do bramki.

Bramki: Białek (39.), Mazurkiewicz (44.), Dydo (64. - samobójcza)

Resovia: Daniel - Polak, Baran Ż , Kozubek, Szkolnik, Grabowski, Madeja Ż (73. Jakubowski), Białek (46. Walaszczyk), Oślizło (63. Rozborski), Mazurkiewicz (46. Prymula), Danielak Ż

Wisłoka: Dydo - Michał Wolański (46. Król), Jędrusiak, Koczot (46. Mądro), Kleinschmidt, Barycza (46. D. Kantor), Smaś, Kalita, S. Kantor, Zołotar (60. Kubisztal), Królikowski.