Play-off KALF-a: faworyci plus 14

Szkoła Jazdy Tom oraz CKM Juka 91 wypracowały sobie czternastopunktową zaliczkę po pierwszych meczach ćwierćfinałowych szóstej edycji Koszykarskiej Amatorskiej Ligi Firm.

Zwycięzca fazy zasadniczej SJ TOM już w pierwszym pojedynku powinien rozstrzygnąć losy rywalizacji z obrońcą trofeum. W końcówce drugiej i na początku trzeciej odsłony wygrywał aż 40:15 oraz 52:24. Mało tego - jeszcze w 32. minucie po rzucie Dawida Nowakowskiego przewaga nadal wynosiła ponad dwadzieścia punktów (73:51). Rozmiary porażki zdołał jednak zmniejszyć skuteczny Dominik Rachunek (27 punktów, w tym 12 w ostatniej kwarcie). Na pocieszenie dla mistrza zostaje wygrana rywalizacja w rzutach zza linii 6,25 metra - osiem trafień (aż pięć Radosława Wesołka) przy sześciu TOM.

Bardziej wyrównany był drugi mecz: CKM - CK Awans. Tu w 27. minucie po trafieniu za trzy punkty Wojciecha Kmiecickiego był remis 38:38. Od tego momentu rozkręcił się jednak CKM - do końca trzeciej kwarty zdobył siedem punktów z rzędu, a w 37. minucie wygrywał 60:44 (Jacek Rogóż). Szansę na odrobienie strat Farmacja i CK Awans będą miały we wtorek. Jutro kolejne dwa pojedynki ćwierćfinałowe - o godz. 19.30 UJK zagra z Sellerem, a godzinę później PŚk. zmierzy się z Life +.