Sport w skrócie

W środę półfinały w okręgu

O godz. 17 rozpoczną się półfinały piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W Połańcu Czarni zmierzą się z Naprzodem Jędrzejów, a w Suchedniowie Orlicz z KSZO Ostrowiec. W finałowym dwumeczu (14 maja i 4 czerwca) wystąpią zwycięzcy tych starć. ŚZPN ustalił też nowy termin niedzielnego meczu 24. kolejki IV ligi pomiędzy Orlętami Kielce a Czarnymi. Będzie to środa 14 maja (g. 17.30, w przypadku dalszej gry Czarnych w PP pierwszy mecz finałowy zostanie przesunięty o tydzień).

Nadzieja na puchar

Prowadzona przez Wiktora Pyka ze Stelli Kielce kadra makroregionu juniorów i kadetów rywalizowała we Lwowie na zawodach Nadziei Olimpijskich. W doborowej stawce najlepiej wypadł kielecki kadet Maciej Fałdziński - z 10. miejsca po eliminacjach awansował po rundach o sześć lokat. Był najlepszym z Polaków i dzięki temu pojedzie w przyszłym tygodniu na Puchar Europy do Hiszpanii. Na Ukrainie najlepiej radziły sobie reprezentacje Polski kadetek i juniorek, triumfując w obu kategoriach.

Dwa mecze Szczeciny w kadrze

Połowę w meczu w Magdeburgu i 10 minut w Berlinie - tyle czasu spędził w bramce reprezentacji Polski juniorów Krzysztof Szczecina z Vive Kielce. Polacy przegrali ostatnie sprawdziany przed wyjazdem na kwalifikacje do ME, które odbędą się w weekend w Izraelu najpierw 37:41, a potem 22:36. O jedno miejsce w finałach zagrają kolejno z Białorusią, faworyzowaną Słowenią i gospodarzami.