Freskovita spada na drugie miejsce w III lidze

Freskovita Wysokie Mazowieckie w końcówce meczu u siebie z Radomiakiem Radom uratowała punkt, ale straciła pozycję lidera III ligi. W derbach województwa Wigry Suwalki wygrały 1:0 z Warmią Grajewo. Orzeł Kolno przegrał w Aleksandrowie Łódzkim.

Dla Freskovity był to już trzeci kolejny mecz bez zwycięstwa. Tym samym zespół z Wysokiego Mazowiecka spadł na drugie miejsce w tabeli, gdyż ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań z Dolcanem Ząbki. Trener Piotr Zajączkowski, który prowadzi drużynę dopiero w drugim meczu w tym sezonie, dokonał kilku zmian w składzie. Ale gry poprawić nie potrafili grający od pierwszych minut Krzysztof Zalewski, Wojciech Kobeszko i Piotr Faszczewski. Remis Freskovita zawdzięcza Dzidosławowi Żuberkowi, który wykorzystał w 86 minucie rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką jednego z rywali.

- Punkt to na pewno za mało jak na ten zespół - uważa Zajączkowski. - Ale z taką determinacją i zaangażowaniem, jakie piłkarze pokazali w drugiej połowie, to jestem przekonany, że w końcu zaczniemy wygrywać. W końcówce pierwszej połowy Żuberek w sytuacji sam na sam strzelił w bramkarza. Po przerwie mogliśmy jeszcze mieć dwie takie sytuacje, ale sędzia odgwizdywał spalonego. Goście oddali praktycznie jeden strzał i zdobyli gola. Może trochę zejdzie z zawodników presja, gdyż nie jesteśmy już liderem. O pierwsze miejsce walczą trzy zespoły i wszystko jest możliwe.

Wygrana u siebie suwalskich Wigier 1:0 nad Warmią Grajewo była ich trzecim zwycięstwem z rzędu. Jedyną bramkę w 70 minucie zdobył Piotr Rybkiewicz.

- Dośrodkowaną piłkę za lekko wybił Ireneusz Piwko, doszedł do niej Rybkiewicz i strzałem z woleja nie dał szans naszemu bramkarzowi - opowiada Ryszard Borkowski, trener Warmii. - W pierwszej połowie trochę z respektu dla Wigier ustawiliśmy się defensywnie i żadna z drużyn nie miała okazji do zdobycia gola. W końcówce, gdy ruszyliśmy do przodu, mieliśmy ze trzy dogodne sytuacje do wyrównania. Wigry okazały się dobrym zespołem, ale my w niczym od nich nie odstawaliśmy. Z przebiegu gry na pewno zasłużyliśmy na remis.

Natomiast Orzeł Kolno przegrał na wyjeździe 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

- Pierwszego gola straciliśmy w czwartej minucie - mówi Kazimierz Puławski, trener Orła. - Być może nasz brak koncentracji na początku meczu wynikał z męczącej sześciogodzinnej podróży na spotkanie. W drugiej połowie to my przeważaliśmy, ale niestety gola nie zdobyliśmy.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Radomiak Radom 1:1 (0:1)

Strzelcy bramek : Dzidosław Żuberek (86. - karny) - Paweł Tarnowski (28.).

Freskovita : Holewiński - Bartkiewicz Ż , Kołłątaj, Zalewski, Faszczewski (46. Styranowski) - Kułkiewicz (67. Kołodziejczyk), Żaglewski, Kachniarz (70. Binkiewicz), Jegliński - Kobeszko Ż (57. Jakuszewski), Żuberek.

Wigry Suwałki - Warmia Grajewo 1:0 (0:0)

Strzelec bramki : Piotr Rybkiewicz (70.).

Wigry : Gikiewicz - Bucholc, Niewulis, Baranowski, Bajko - Cimochowski (90. Pomian), Trocki, Rybkiewicz (88. Danilczyk), Osiecki - Ołowniuk (90. Makarewicz), Pietkiewicz (65. Walicki).

Warmia: Masłowski - Tuzinowski, Piłatowski, Guzowski, Piwko Ż (75. Kowalko) - Strzeliński, Juzwa, Mirva, Gudewicz (83. Lewosz) - Świerzbiński, Wierzbicki (55. Kozikowski).

Sokół Aleksander Łódzki - Orzeł Kolno 2:0 (2:0)

Strzelcy bramek : Arkadiusz Świętosławski (4.), Dawid Hoderko (38. - karny).

Orzeł : Rakowiecki - Łachacz, Ossowski, P. Bagiński Ż , Mamadou Ż - Kiełczewski (80. Kostuch), Łuba (70. Gryczan), Wszeborowski (75. Krzywda), Solecki - Sawko, Bassiriki

Inne wyniki 24. kolejki

Dolcan Ząbki - Olimpia Elbląg 2:0 (1:0): Tataj (22. i 85.); OKS 1945 Olsztyn - SMS Łódź 4:1 (2:1): Harmaciński (2.), Łukasik (16., 56. - karny i 62.) - Głąba (31.); Stal Głowno - Concordia Piotrków Trybunalski 0:1 (0:0): Kubiak (87.); Nadnarwianka Pułtusk - Mazowsze Grójec 3:0 (1:0): Kamiński (44.), Janusiński (61.), Rembowski (84.); Świt nowy Dwór Mazowiecki - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:0 walkower.

Tabela III ligi

2. Freskovita 24 51 40:17

6. Wigry Suwałki 24 44 29:15

8. Warmia Grajewo 24 34 38:36

14. Orzeł Kolno 24 8 21:66

Drwęca wycofała się z rozgrywek.