Gryf Szczecin w półfinale Mistrzostw Polski U-19

PIŁKA NOŻNA KOBIET. Szczecinianki zapewniły sobie awans z turnieju, który same zorganizowały. Tym razem były lepsze od Olimpii Szczecin i jeszcze raz potwierdziły, że są lepsze od Victorii Sianów.

Już przed zawodami było jasne, że pierwsze miejsce przypadnie silnej ekipie Stilonu Gorzów.

- I faktycznie górowały nad wszystkimi, choć z nami ciężko im szło - mówi Leszek Drozdowski, działacz Gryfa. - Nasze stokrotki walczyły niesamowicie i były bliskie niespodzianki.

Nadzwyczajna mobilizacja mogła być efektem wielu gości na trybunach. Tradycyjnie mecze obserwowały rodziny piłkarek, znajomi, a gościem specjalnym był trener Pogoni Mariusz Kuras.

- Jakiś kibic zapytał się pana Mariusza, co on tu robi. Odpowiedział, że szuka nowych do Pogoni. Naszym dziewczynom też zależy na sukcesach - mówi działacz.

Stilon pokonał Gryfa tylko 1:0, a z Olimpią i Victorią po 4:0. O drugie miejsce premiowane awansem do półfinałowego turnieju grały trzy zespoły, ale tak naprawdę liczyły się tylko Gryf i Victoria (I liga).

- Olimpia w tym roku odstawała. To drugoligowiec, ale bardzo ambitny i walczący. Może nie trafili z formą. Mamy jednak dla nich pełen szacunek, bo przed rokiem, to one awansowały do najlepszej ósemki. Teraz my - podkreśla Drozdowski.

W decydującym spotkaniu szczecinianki pokonały Victorię 2:1. Podobnym wynikiem zakończył się niedawny mecz ligowy, który praktycznie przesądził o utrzymaniu w I lidze Gryfa i spadku sianowianek.

- Jeszcze nie znamy terminu turnieju półfinałowego, ale najprawdopodobniej będzie on rozegrany zaraz po Bożym Ciele - mówi Wojciech Pałaszewski, kierownik Gryfa.

Organizatorzy turnieju (rozegranego na boiskach Hutnika Szczecin) przyznali również nagrody indywidualne. Najlepszą zawodniczką została Jolanta Siwińska (Victoria), bramkarką - Anita Piotrowska (Stilon), królową strzelców - Marta Ankudo i Malwina Mazur (obie Stilon).

Wyniki: Stilon Gorzów - Gryf Szczecin 1:0, Victoria Sianów - Olimpia Szczecin 3:0, Stilon - Victoria 4:0, Gryf - Olimpia 1:0, Stilon - Olimpia 4:0, Gryf - Victoria 2:1.

Tabela końcowa

Copyright © Agora SA