Jeleń strzela dla Auxerre

Ireneusz Jeleń zdobył gola dla Auxerre w meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli Valenciennes. Zespół Polaka wygrał 2:0.

Polski napastnik wszedł na boisko w 62 drugiej minucie zmieniając Quercię. Swojego piątego gola w lidze Jeleń strzelił w 90 minucie spotkania. Ostatnią bramkę w lidze zdobył w listopadzie 2007 roku. Wówczas trafił również w końcówce spotkania z Le Mans.

Drużyna byłego zawodnika Wisły Płock zajmuje z 44 punktami 15 miejsce w tabeli i walczy o utrzymanie. Nad trzecim od końca PSG Auxerre ma pięć punktów przewagi. Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. W następnej kolejce podopieczni Jeana Fernandeza zmierzą się na wyjeździe z Monaco, które ma również 44 punkty. W ostatniej serii spotkań Jeleń podejmuje obrońców tytułu - Lyon.