Olsztyńscy rugbiści jadą do Sopotu

Po dwutygodniowej przerwie przeznaczonej na zgrupowanie i mecz reprezentacji Polski do zmagań ligowych wracają pierwszoligowi rugbiści

Przypomnijmy: biało-czerwoni dzięki wygranej z Łotwą awansowali do dywizji 2A rozgrywek o Puchar Europy, gdzie ich rywalami będą Czechy, Mołdawia, Ukraina oraz Belgia.

O utrzymanie na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek walczą zawodnicy WMPD PUDiZ Olsztyn, którzy w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Ogniwem Sopot. Dla podopiecznych szkoleniowca Leszka Borsa będzie to bardzo ważne spotkanie, bo jeśli wygrają za pięć punktów (cztery oczka za zwycięstwo i jedno za cztery przyłożenia), zamienią się z ekipą z Trójmiasta pozycjami w tabeli.

- Nie będzie to proste zadanie - mówi trener WMPD PUDiZ Olsztyn. - Ciągle powtarzam, że znamy swoją pozycję w szeregu. Rywale zagrają w najsilniejszym składzie, łącznie z reprezentantami Polski, którzy jeszcze tego samego dnia wylecą na zgrupowanie. Mam do dyspozycji wszystkich rugbistów, skorzystam także z dwóch Litwinów. Przez tydzień solidnie trenowaliśmy, ale od minionego poniedziałku zajęcia nie są już tak intensywne.

Solidnie dwutygodniowy okres przepracował także Przemysław Bekier, który przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej do lat 19.

Początek spotkania w Sopocie w sobotę o godz. 13. Pierwszy pojedynek pomiędzy WMPD PUDiZ a Ogniwem zakończył się zwycięstwem gości 32:10. Po pięć punktów dla olsztynian zdobyli wówczas Piotr Silwanowicz i Grzegorz Arbajter.

Spotkania 16. kolejki

- Ogniwo Sopot - WMPD PUDiZ Olsztyn,

- Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź,

- Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków,

- Posnania Poznań - Skra Warszawa,

- AZS AWF Warszawa - Arka Gdynia

I liga

Najskuteczniejsi

168 punktów - Tomasz Stępień (Budowlani Łódź)

105 - Jaroslav Tomcik (Juvenia Kraków)

105 - Adam Pałyska (AZS AWF Warszawa)

49 - Grzegorz Buczek (WMPD PUDiZ Olsztyn, 11 pozycja w klasyfikacji)

Copyright © Agora SA