Rugby: Lechia za pięć punktów

W zaległym meczu ligi rugby Lechia Gdańsk pokonała ostatnią drużynę tabeli Orkan Sochaczew 31:6

Drużyna Orkana, z powodu kontuzji, przyjechała do Gdańska w 16-osobowym składzie. W pierwszej połowie gospodarze grali z wiatrem, ale tylko dwa razy przyłożyli piłkę na polu punktowym oraz zdobyć dwa punkty z podwyższenia. W drugiej połowie, gdy warunki sprzyjały gościom, Lechia podkręciła jednak tempo gry, co w efekcie dało jej pewne zwycięstwo.

Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 31:6 (12:3). Lechia: Zviadadze 6, Płonka Jr. 5, Michalak 5, Kuźmiński 5, Rokicki 5, Jastrząb 5.

Meczu w Pucharze Polski nie rozegrała Arka. Żółto-niebiescy już po raz drugi nie zagrali spotkania II rundy z Folcem Warszawa. - W drużynie panował szpital. Do tego straciliśmy kadrowiczów [polska reprezentacja pokonała Łotwę 55:0 i awansowała do dywizji 2A - red. ]. Chcieliśmy pojechać do Warszawy, ale nie miało to sensu. Folcowi zostanie pewnie przyznany walkower - tłumaczy trener Arki Maciej Stachura.