III liga: Rodło wygrało z Wierzycą

W pierwszym na wiosnę bezpośrednim meczu pomorskich III-ligowców Rodło Kwidzyn pokonało Wierzycę Pelplin 2:1. Wyjazdowych porażek doznały Kaszubia Kościerzyna i Cartusia

Rodło nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczni Grzegorza Obiały okazali się lepsi od lokalnego rywala, Wierzycy. - Mecz był szybki, dużo w nim było walki, ale wszystko odbywało się w duchu fair-play - mówi Obiała. - Wierzyca miała optyczną przewagę, ale to my stworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych i wygraliśmy zasłużenie - dodaje Obiała. Prowadzenie zdobyli jednak goście - pięknym strzałem z daleka w okienko popisał się w 43. min Przemysław Skalski. Ambitne Rodło jeszcze przed przerwą wyrównało. - Przemysław Sulej wykorzystał błąd jednego z zawodników Wierzycy i strzałem w długi róg zdobył gola. Zwycięskie trafienie zaliczył natomiast Maciej Pruszkowski, dla którego był to pierwszy kontakt z piłką. Idzie nam dobrze, ale zachowujemy spokój. Mam młody zespół i wiem, że pewnie kiedyś dopadnie nas dołek. Na razie cieszę się, bo pokazujemy, że jesteśmy dobrze zorganizowani - tłumaczy Obiała. Rodło na wiosnę zdobyło już 11 punktów - to trzy więcej niż w całej rundzie jesiennej. Gdyby liczyły się tylko punkty zdobyte na wiosnę, Rodło byłoby w ścisłej czołówce, bo tylko Unia Janikowo i Jarota Jarocin zdobyły wiosną więcej punktów. A Unię Rodło pokonało na wyjeździe.

Bez zdobyczy punktowej wróciły z wyjazdów Kaszubia i Cartusia. Kaszubia przegrywała z Regą-Merida już 0:3, ale w ciągu trzech minut strzeliła dwa gole i wróciła do gry. Wyrównać się nie udało. Cartusia w Kołobrzegu w meczu z Kotwicą straciła dwa gole w ostatnim kwadransie.

Rodło Kwidzyn - Wierzyca Pelplin 2:1 (1:1). Bramki: Sulej (45.), Pruszkowski (66.) - Skalski (43.).

Rega-Merida Trzebiatów - Kaszubia Kościerzyna 3:2 (2:0). Bramki: Cebulski (27. karny), Murawski (43.), Śliwa (51.) - Trzebiński (60. karny), Zawadzki (63.).

Kotwica Kołobrzeg - Cartusia 2:0 (0:0). Bramki: Korolczuk (75.), Jackiewicz (82.).

3

Tyle zwycięstw w rundzie wiosennej mają piłkarze Rodła. Jesienią wygrali tylko jeden mecz

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Unia Janikowo - Flota Świnoujście 3:0, Nielba Wągrowiec - Victoria Koronowo 2:2, Elana Toruń - Kujawiak Włocławek 0:0, KP Police - Mieszko Gniezno 2:1, Zdrój Ciechocinek - Jarota Jarocin 0:2.

Tabela III ligi