Chemik/Budstol odzyskał formę i rozgromił Pogoń

Już tylko tydzień pozostał do IV-ligowych derbów Bydgoszczy, w których piłkarze Chemika/Budstolu zmierzą się z Zawiszą. W sobotę obie drużyny wygrały swoje mecze, choć lepsze wrażenie pozostawił po sobie zespół z Glinek

W pojedynku lidera tabeli ze słabą na wiosnę Pogonią Mogilno nie mogło być niespodzianki. Piłkarze Chemika/Budstolu już od pierwszych minut ruszyli do ataków na bramkę gości. Ci robili, co mogli, by nie stracić gola. Szczęście opuściło ich jednak już w 25. min, gdy po raz pierwszy piłkę do siatki skierował Karol Bilski. Gracze z Mogilna nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć, a już musieli po raz drugi patrzeć, jak Bilski tym razem podwyższa prowadzenie Chemika. Gospodarze jeszcze przed przerwą powinni zdobyć przynajmniej dwie bramki, ale za każdym razem pudłowali. W drugiej połowie Pogoń, która w całym meczu ani razu nie zagroziła bramce bydgoszczan, skupiła się głównie na obronie. Jednak w sobotę defensywa drużyny z Mogilna nie prezentowała nawet IV-ligowego poziomu. Bardzo szybko udowodnili to podopieczni Piotra Gruszki. Zaczął już w 47. min Jacek Szpejna. Po kolejnych pięciu było już 4:0. Idealne podanie Bilskiego bez problemu wykorzystał Mateusz Kordowski. To całkowicie załamało przyjezdnych, którzy jeszcze stracili kolejne cztery gole.

- Nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej, ale rzeczywiście Pogoń dziś zagrała bardzo słabo. Mnie szczególnie cieszy postawa moich podopiecznych w drugiej połowie, w której praktycznie wszystko nam wychodziło - cieszył się po spotkaniu Piotr Gruszka, szkoleniowiec Chemika.

Trzy punkty zainkasował także Zawisza. Bydgoszczanie na boisku w Zbrachlinie (tam swoje mecze rozgrywa Sadownik Waganiec) zdobyli dwa gole nie tracąc żadnego.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu zaledwie dwóch minut, kiedy to bramki zdobyli najpierw Piotr Bajera, a chwilę potem Arkadiusz Kozłowski.

W niedzielę oba bydgoskie zespołu zmierzą się w pojedynku derbowym. Wcześniej, bo już w czwartek, Zawisza na boisku przy ul. Bronikowskiego zagra z Unią Solec Kujawski, a rywalem Chemika w Lubaniu będzie LTP. W Mogilnie z Pogonią zagra Gwiazda.

Chemik/Budstol - Pogoń 8:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Bilski (25), 2:0 Bilski (29), 3:0 Szpejna (47), 4:0 Kordowski (52), 5:0 Wolski (63), 6:0 Kordowski (70), 7:0 Wolski (78), 8:0 Florek (87).

Chemik/Budstol: Retlewski - Walda, Raszka, Szpejna, Jasiński - Kawałek, Kroszel, Michaliszyn (50. Korecki), Wolski (77. Spychała) - Bilski (77. Raczkowski), Kordowski (70. Florek).

Sadownik - Zawisza 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Bajera (53), 0:2 A. Kozłowski (55)

Zawisza: Kowalski - Cuper, Łukaszewski, Tomczak, M. Kozłowski - Maziarz, Sobolewski, Brzeziński (75. Loliga), A. Kozłowski - Dah, Bajera.

Inne wyniki: Gwiazda Bydgoszcz - Legia Chełmża 1:1 (mecz rozegrany awansem), Włocłavia Włocławek - Kujawiak Kowal 2:0, Mień Lipno - Sparta Brodnica 2:0, Unia Solec Kujawski - LTP Lubanie 1:2, Lech Rypin - Olimpia Grudziądz 2:3, Goplania Inowrocław - Notecianka Pakość 3:2.