Młodzi opolanie z brązowym medalem

Żacy MUKS-u Orlika Opole zajęli trzecie miejsce podczas mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej, które odbyły się w Oświęcimiu.

Przed tygodniem na półfinale w Nowym Targu młodzi hokeiści z Opola pokonali MKS Toruń i KH Sanok oraz przegrali z MMKS-em Podhalem Nowy Targ, ale dwa zwycięstwa wystarczyły im do awansu do turnieju finałowego.

W nim najpierw czekał ich pojedynek półfinałowy z rówieśnikami z UKH Unii Oświęcim. Mimo iż po pierwszej tercji opolanie prowadzili 2:1, a w połowie drugiej nawet 3:1, gospodarze nie odpuścili, wyrównali i wyszli na prowadzenie 4:3. W trzeciej tercji nasi hokeiści wyrównali, dzięki czemu doprowadzili do dogrywki. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia, więc o tym, kto zagra w finale mistrzostw kraju, zadecydowały rzuty karne. Niestety, lepiej wykonywali je oświęcimianie, którzy po trafieniu Grzegorza Klaja wygrali 5:4.

W tej sytuacji niejako na pocieszenie hokeistom z Opola pozostała walka o brąz z zespołem KTH Krynica. Tym razem to przeciwnicy lepiej rozpoczęli i po niespełna 14 minutach prowadzili już 2:0. Opolanie pokazali jednak charakter i strzelając trzy kolejne bramki, zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. W finale zawodnicy Podhala Nowy Targ minimalnie pokonali gospodarzy, dzięki czemu zdobyli złote medale.

Mistrzostwa Polski żaków

Półfinały: MUKS Orlik Opole - UKH Unia Oświęcim 4:5 (2:1, 1:2, 1:1, 0:0, k.0:1), MMKS Podhale Nowy Trag - KTH KM Krynica 9:3 (5:2, 1:0, 3:1). Mecz o trzecie miejsce: Orlik - KTH 3:2 (0:2, 2:0, 1:0). Finał: Unia - Podhale 2:3 (0:0, 2:2, 0:1).

Orlik wystąpił w składzie: D. Zabalotny, Karpacki, Sordoń, Trawczyński, Gawlik, Stopiński, Karwacki, Kostek, Snela, Duda, P. Zabalotny, Szymański, Ostrowski, Cymbała, Kapłon, Jaszczyszyn. Trenerzy: Krzysztof Zwierz, Jerzy Pawłowski.