Soszyński nokautuje w walce wieczoru

BOKS. Blisko trzy godziny stojącego na wysokim poziomie boksu obejrzeli licznie zgromadzeni fani tej dyscypliny podczas gali zorganizowanej w radomskiej hali MOSiR.

Kulminacyjnym punktem gali był pojedynek w kategorii cruiserweight pomiędzy Grzegorzem Soszyńskim i Marco Heinichenem z Niemiec. Walka zakontraktowana na sześć rund zakończyła się już w drugiej przez poddanie Heinichena. Pochodzący z Zakopanego Soszyński, który legitymuje się dorobkiem siedmiu wygranych pojedynków i jednego remisu, od początku uzyskał znaczącą przewagę. W pierwszej rundzie jego rywal dwukrotnie znajdował się na deskach. - Mam niedosyt. Myślałem, że będzie to dużo cięższa walka. Jednak już w pierwszej rundzie chyba złamałem nos rywalowi i długo nie był w stanie się bronić - przyznał w rozmowie z "Gazetą" Soszyński.

Walka wieczoru była najkrótszym pojedynkiem podczas gali. Dużo więcej emocji towarzyszyło innym rozstrzygnięciom. W radomskim ringu zaprezentowali się między innymi reprezentanci Broni: Artur Tomczyk i Patryk Szydłowski. Obaj startowali w kategorii wagowej 54 kg. Wygrał tylko ten pierwszy, pokonując na punkty Wojciecha Dworaka z PAKO Lublin.

Nie doszła z kolei do skutku awizowana walka radomianina, który broni obecnie barw Gwardii Warszawa, Michała Żeromińskiego ze Szwedem Karlem Tagaboa. Pojedynek został w ostatniej chwili odwołany.

Ostatnim radomskim akcentem było sekundowanie Wojciechowi Bartnikowi ze strony szkoleniowca Broni Adama Jabłońskiego. Według obserwatorów właśnie walka Bartnik - Aleksands Borhovs (Łotwa) była najbardziej emocjonującym widowiskiem radomskiej gali.

Wszystkie pojedynki z trybun oklaskiwali między innymi Jerzy Kulej, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Przemysław Saleta.

KOMPLET WYNIKÓW:

Walki amatorskie: Wojciech Dworak (PAKO Lublin) - Artur Tomczyk (Broń Radom) 0:3, Tomasz Zawacki (Bartnik Myszyniec) - Patryk Szydłowski (Broń Radom) 3:0, Akilles Adnan (Szwecja) - Paweł Michalik (Legia Warszawa) 3:0, Clarence Goyeram (Szwecja) - Michał Syrowatka (Mazur Ełk) 0:3, Mariusz Welc (PKB Poznań) - Artur Szpilka (Górnik Wieliczka) 0:3, Łukasz Mądry (PULS Oświęcim) - Krzysztof Głowacki (TBT Mińsk Mazowiecki) 4 runda KO - Głowacki;

Walki zawodowe: Selezens Aleksandrs (Łotwa) - Michał Skierniewski (TBT Mińsk Mazowiecki) 3:0, Aleksands Borhovs (Łotwa) - Wojciech Bartnik (TBT Mińsk Mazowiecki) 0:3;

Walka wieczoru: Marco Heinichen (Niemcy) - Grzegorz Soszyński (Zakopane) 2 runda TKO - Soszyński.