I liga piłkarzy ręcznych: derby na remis

Rezerwy kieleckiego Vive były blisko, by po raz drugi w sezonie - na wyjeździe - pokonać lokalnego rywala - sandomierską Wisłę. Skończyło się podziałem punktów.

Rewanż nie był już tak jednostronny jak listopadowe starcie w Kielcach (32:22 dla Vive II). Podopieczni Tomasza Strząbały mieli 20 sekund na zadanie decydującego ciosu. Próbował rozgrywający Paweł Gawęcki, ale nie miał łatwej pozycji i bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać. Wisła też miała swoje szanse. Sandomierzanie długo gonili kielczan - udało się dopiero w 51. minucie, ale od razu mieli dwie bramki przewagi (27:25). Przed przerwą było o nie dużo łatwiej, bo oba zespoły popełniały sporo błędów w defensywie.

Wisła Sandomierz - Vive II Kielce 29:29 (17:19)

Wisła: Serafin, Polit - Ogrodnik 7 (1), Ćwik 6, Kubisztal 6, Kuroś 3, Dusak 3, Karbownik 2, Kutek 2, Pawelczyk, Szklarski, Szczerba, Gąsior, Werstler.

Vive II: Czopek, B. Pawlak - Sadowski 8, Zydroń 7 (3), Gawęcki 5, Trojanowski 4, Smołuch 3, Misiewicz 2, Kubillas, Juszczyk, Fiutek, Łucak, Ł. Pawlak, Żak.

Pozostałe wyniki 20. kolejki:

AZS AWF Biała Podlaska - Viret CMC Zawiercie 37:18,

MTS Chrzanów - Żagiew Dzierżoniów 31:23,

Norgips Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 29:19,

NMC POWEN Zabrze - AZS Katowice 46:28,

AZS Politechnika Radomska - BRW Stal Mielec 26:27.

II liga: końcówki KSSPR-u

Konecczanie najpierw w zaległym meczu przegrali na wyjeździe 21:22 (11:11) z Orłem Przeworsk, tracąc decydującą bramkę 15 s przed końcem, a w sobotę dali się dogonić Czuwajowi. Prowadzili 30 s przed końcem, ale za szybko oddali rzut i rywal ich skontrował.

MOSM Bytom - Polonica Kielce 29:35 (13:17)

Polonica: Smagór 2, Łęski - R. Kubiec 11, Adach 8, Adamczyk 4, P. Jankowski 3, Putała 2, Jamioł 2, M. Kutwin 1, Kluz, Glita.

KSSPR Końskie - Czuwaj Przemyśl 33:33 (15:17)

KSSPR: Pająk, Janusz - R. Napierała 11, Pałka 5, Makuch 5, Bąk 5, Rokita 3, Jasiński 2, Majchrzak 1, Byczkowski 1, Kowal, R. Przybylski, Kosma.

Sokół Końskie - Stalprodukt Bochnia 28:37 (13:21)

Sokół: Ratuszniak, Foks - Lasota 9, Pyszczak 6, Trojanowski 3, Krzyważnia 3, Kazusek 3, Rurarz 2, Majchrzak 1, Pancer 1, Stanek, Krawczyk, Jankowski.