Trudne zadania koszykarzy Kotwicy i AZS

EKSTRAKLASA KOSZYKARZY. Kotwica Kołobrzeg i AZS Koszalin przegrywają w ćwierćfinałach 0:2. Jeśli chcą walczyć o medale - muszą wygrać trzy kolejne mecze, a to graniczy z cudem.

Pierwszy mecz dał nadzieje koszalińskim kibicom. AZS walczył z Prokomem jak równy z równym. Wszyscy, którzy spodziewali się łatwej przerwy sopocian, mocno się zdziwili. Akademicy grali bardzo dobrze w ataku i obronie. Niestety końcówka należała do gospodarzy i ostatecznie Prokom zwyciężył 82:74. W drugim było mniej emocji, bo AZS dysponuje bardzo wąskim składem i nie wytrzymał kondycyjnie dwumeczu. Prokom łatwo ograł nasz zespół 84:65.

Już w sobotę trzeci mecz, tym razem w Koszalinie. Jeśli akademicy wygrają, czwarty pojedynek (rywalizacja trwa do trzech wygranych) też u nich. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w hali Gwardia.

Kotwica Kołobrzeg też ma za sobą udane spotkania w play-off. Postawiła bardzo trudne warunki Turowowi. Zgorzelczanie pozbawieni Davida Logana (lider zespołu) nie byli już tak perfekcyjnie zorganizowani w ataku i obronie. Umiejętnie wykorzystywali to goście, ale w decydujących minutach brakowało im argumentów. Kolejny mecz Kotwica rozegra w poniedziałek w swojej hali Milenium. W niej "Czarodzieje z wydm" są groźni dla każdego i rzadko przegrywają. Seria może więc potrwać.

Turów Zgorzelec - Kotwica Kołobrzeg 69:62

Kwarty: 19:16, 12:16, 12:15, 26:15

PGE Turów: Kelati 28 (6), Drobnjak 9, Nana 9 (1), Scekić 8 (1), Petrović 4 (1), Kitzinger 4, Ljubotina 3, Rodriguez 2, Skibniewski 2, Bochno 0.

Kotwica: Barrett 18 (1), Bigus 13, Daniels 9, Armstrong 9, Davis 7 (1), Cielebąk 4, Snow 2.

Prokom Trefl Sopot - AZS Koszalin 84:65

Kwarty: 19:13, 26:15, 23:15, 16:22

Prokom: Serapinas 16 (4), Masiulis 13 (1), Dylewicz 13 (1), Shakur 13 (3), Roszyk 11 (3), Zamojski 10 (2), Kisner 3 (1), Gurović 3 (1), Stanojević 2, Harissis 0, Slanina 0, Łapeta 0.

AZS: Burns 18, Thompson 10 (2), Nordgaard 7 (1), Goss 7 (1), Reese 5, Łuszczewski 5 (1), Korszuk 4, Arabas 3, Bacik 3, Stolarek 3 (1).