Impreza na Rynku rok po przyznaniu Euro 2012

Wrocław w piątek świętować będzie rocznicę przyznania praw do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 podczas plenerowej imprezy w Rynku

Od godz. 14 w Rynku będzie można oglądać podświetlaną makietę nowego stadionu, który do 2011 roku zostanie wybudowany na Maślicach, przy ul. Drzymały. Podczas imprezy na telebimie wyświetlane będą wizualizacje 3D stadionu, prezentacje centrów treningowych i wrocławskiego lotniska po przebudowie.

Uczestnicy imprezy będą mogli zmierzyć się w konkursie na najmocniejsze kopnięcie piłki do bramki (będzie mierzona prędkość piłki), a piłkarki nożne wrocławskiego AZS Środowisko, mistrzynie Polski, będą rozdawać autografy.

Kulminacją imprezy będzie losowanie wśród uczestników imprezy w Rynku prezentów promocyjnych z limitowanej serii "Wrocław 2012". Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy wypełnić i wyciąć kupon z ulotki, która najpóźniej w czwartek ma trafić do wszystkich skrzynek na listy we Wrocławiu, przynieść go na imprezę i wrzucić do bębna maszyny losującej.

Wydarzenie uświetni występ artystyczny grupy akrobatycznej FlyCube. Zespół przygotowuje dla wrocławian widowiskowy program z udziałem kaskaderów.

Program imprezy

14-19 - zwiedzanie namiotu informacyjnego (wystawa makiety stadionu i nowego terminala lotniska); prezentacje infrastrukturalne na telebimie; konkurs na najmocniejsze kopnięcie piłki

15 - losowanie nagród (I)

15.30 - pokazy żonglerki i główkowania piłkarek nożnych AZS Środowisko

15.45 - występ grupy artystycznej FlyCube

16-18.55 - młodzieżowy turniej piłkarski na miniboisku

16.15 - losowanie nagród (II)

17 - występ grupy FlyCube z udziałem kaskadera

17.15 - losowanie nagród (III)

17.45 - konkurs na celność strzału (na bramce piłkarki nożne AZS Środowisko)

18. 30 - losowanie kuponów (IV)

19 - pokaz grupy FlyCube