Sport w skrócie

PIŁKA NOŻNA

I liga kobiet: Victoria Sianów - Medyk II Konin 0:5, TKKF Gryf Szczecin - Medyk II 0:2, KKP Bydgoszcz - Gryf 0:1. W tabeli Gryf jest 6., a Victoria 7.

Wyjazd do Pyrzyc. W siedzibie Pogoni (ul. Karłowicza) można odbierać darmowe bilety na sobotni mecz z Sokołem w Pyrzycach (pierwszy wyjazdowy mecz portowców wiosną). Warunek - przedstawienie dowodu osobistego. Sokół przygotował dla szczecińskich kibiców tysiąc wejściówek.

Wyjazd do Oldenburga. W niedzielę, 27 kwietnia, w niemieckim Oldenburgu odbędzie się mecz charytatywny, z którego całkowity dochód przekazany zostanie na rehabilitację byłego piłkarza Pogoni Jerzego Hawrylewicza, który od kilkunastu lat znajduje się w śpiączce. Stowarzyszenie Kibiców "Portowcy" organizuje wyjazd autokarowy na to spotkanie. Koszt przejazdu wynosi 100 zł. Bilety wstępu na mecz będą w cenie 6 i 12 euro. Zapisy można dokonywać wpłacając pieniądze za przejazd na konto Stowarzyszenia Kibiców "Portowcy". Szczegółowe informacje na www.portowcy.org.

GOLF

Łukasz Wilk i Michał Wacławek (Kraków) wygrali mistrzostwa Polski par. Zawody odbyły się w Binowie.

MOTORYZACJA

29. Rajd Magnolii wygrała załoga Adam Tomalak i Magdalena Kupiec (Warszawa), a nagrodę fair play otrzymały Izabela i Katarzyna Bzyl (Poznań). Rajd był kolejną rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów.

SZERMIERKA

Oskar Metza (Kusy Szczecin) wygrał rywalizację 15-letnich florecistów podczas turnieju o Puchar Ziem Północnych. W rywalizacji dziewcząt wygrała Natalia Gołębiowska (Gdańsk), która w finale pokonała Halinę Ptak (Kusy). Trzecia była Zuzanna Majewska. Takie samo miejsce zajęła w rywalizacji 13-latek Martyna Długosz (obie Kusy).

SPORT NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Arkadiusz Skrzypiński (Vobis Start Szczecin) wygrał wyścig na rowerach ręcznych podczas MP w maratonie w Dębnie.

BOKS

Magdalena Kierszke (Skorpion Szczecin) zdobyła brązowy medal MP kobiet w Grudziądzu. W rywalizacji juniorek zawodniczki Skorpiona zdobyły 7 medali (1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe), co dało im wygraną w klasyfikacji drużynowej, a Spartakus Szczecin 2 (złoto i srebro).