Mielczanki przegrały rywalizację z Muszynianką

Siatkarki Stali Mielec uległy w Muszynie w drugim spotkaniu pierwszej rundy play-off w Lidze Siatkówki Kobiet miejscowej Muszyniance 0:3 i tym samym przegrały rywalizację o awans do czwórki. Teraz zostaje im walka o miejsca 5.-8.

W tym roku rywalizacja w fazie play-off LSK toczy się tylko do dwóch zwycięstw, dlatego po środowej porażce przed własną publicznością niewiele osób wierzyło w to, że Stal może jeszcze powalczyć w starciu z faworyzowaną Muszynianką. Mielczanki jednak mimo kłopotów kadrowych nie zamierzały tanio sprzedać skóry i mocno postawiły się gospodyniom. Nie wystarczyło to jednak nawet na zwycięstwo w jednym secie, choć to z pewnością się im należało.

Przez pierwsze dwie partie mielczanki rywalizowały z gospodyniami jak równy z równym. To one przez niemal całe sety utrzymywały skromne prowadzenie, ale w końcówkach "mineralne" przyspieszały i zadawały decydujące ciosy. Szkoda szczególnie pierwszej odsłony, gdy podopieczne trenera Romana Murdzy nie ustępowały rywalkom kroku aż do stanu po 24. Błąd w ataku Marty Łukaszewskiej dał jednak zwycięstwo miejscowym.

W drugiej partii gospodynie odskoczyły mielczankom nieco wcześniej. Po drugiej przerwie technicznej prowadziły jeszcze przyjezdne (16:15), ale wtedy ponownie obudziły się miejscowe. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i spokojnie doprowadziły seta do końca. Ostatnia partia była już tylko formalnością. Podłamane niepowodzeniami w dwóch poprzednich odsłonach mielczanki dograły tego seta do końca, nie widząc już wielkich nadziei na korzystny wynik. Choć niespodzianki nie sprawiły, to jednak w przekroju całego meczu na pewno nie mają się czego wstydzić.

Muszynianka: Śrutowska, Przybysz, Pycia, Frątczak, Mirek, Pykosz oraz Zenik (libero), Bełcik, Mieszała, Karczmarzewska-Pura.

Stal: D. Wilk, A. Wilk, Dudkiewicz, Łukaszewska, Niedźwiedzka, Skorupa oraz Banecka (libero), Peret, Koleva, Dążbłaż.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Muszynianki i awans Muszynianki. Stal zagra o miejsca 5.-8.