Nowi właściciele Jagi

Wojciech Strzałkowski i należąca do niego firma MTC Plus jeszcze do środy był właścicielem niemal w całości Sportowej Spółki Akcyjnej Jagiellonia. Teraz sytuacja uległa zmianie. Nowymi akcjonariuszami klubu zostali Dariusz Kowalczyk i Cezary Kulesza.

- Postanowiliśmy powiększyć grono akcjonariuszy - tłumaczy Strzałkowski. - Nie mamy zamiaru ograniczać dostępu do spółki. Wręcz chcemy zwiększyć liczbę osób formalnie związanych z klubem. Nowi akcjonariusze oczywiście ponoszą też ciężar odpowiedzialności finansowej. Celem spółki jest wejście za około trzy lata na giełdę, chcemy żeby spółka generowała zyski.

Mimo zmian większościowy pakiet akcji należy nadal do MTC Plus.

- W przyszłości również będzie należał - podkreśla Strzałkowski.

Obaj nowi współwłaściciele Jagiellonii nie są osobami obcymi w klubie. Kulesza to były piłkarz, teraz biznesmen. Jest współwłaścicielem m.in. muzycznej firmy Green Star, klubu Atlanta w Jeżewie Starym, inwestuje też w nieruchomości. Od stycznia zasiada we władzach Jagiellonii, jest prokurentem zarządu. Od dawna przymierzał się do tego, by zaangażować się finansowo w klub.

- Postanowiłem wykupić część akcji, i tyle - kwituje Kulesza. - Ale ile i za ile, to moja tajemnica.

Kowalczyk jest właścicielem firmy Asdex, w skład której wchodzą restauracja Sabatino oraz sklepy Corner Nike, Wrangler i Lee. Ma udziały w hotelach - Cristal w Białymstoku i Żubrówka w Białowieży. Przed kilku laty wraz z Jagiellonią organizował noworoczne turnieje piłki nożnej, w których uczestniczyło sporo gwiazd polskiej piłki.