Liga Red Box w internecie

W pojedynku czołowych zespołów ligi Red Box Soccer Spider Games pokonał Sport Shop-Hombre 8:3. Fragmenty tego meczu można już zobaczyć w internetowej telewizji www.redboxtv.pl

Spotkanie dwóch czołowych drużyn I ligi Spider Games - Sport Shop, było najciekawszym wydarzeniem minionego tygodnia. Naprzeciw siebie stanęły zespoły, które jesienią wygrały swoje ligi (Spider Games występował wówczas pod nazwą Joga Bonito), a Sport Shop-Hombre triumfował również w superpucharze Red Box. Z zespołu Sport Shopu odeszło jednak kilku ważnych zawodników, co wyraźnie było widać w starciu gigantów. Młodszy i bardziej wybiegany Spider Games narzucił szybkie tempo, co udokumentował bramką już w 3 min rywalizacji. Mijały kolejne minuty spotkania, a Spider Games nie zwalniał tempa i do przerwy prowadził pewnie i zasłużenie 4:0. Po przerwie niemający nic do stracenia Sport Shop, zaczął grać odważniej, stwarzając więcej sytuacji pod bramką swoich przeciwników, narażając się jednak tym samym na groźne kontry z ich strony. A że gracze Spidera byli tego dnia znacznie skuteczniejsi, to oni strzelali kolejne bramki. Przy stanie 8:0 nieco się rozluźnili i w ostatnich pięciu minutach Sport Shop strzelił trzy gole. W sumie ten ciekawy mecz zakończył się wynikiem 8:3.

W minionym tygodniu nie brakowało jednak znacznie wyższych wyników. Było kilka "dwucyfrówek", a piłkarze Hunter Extreme (IV liga, grupa B) przekroczyli nawet barierę 20 goli. Ich rywalem był zespół Lufthansa Systems Poland, który tego dnia miał wyraźnie "niskie loty". Lotnicy strzelili zaledwie jedną bramkę, tracąc aż 21. Najlepszym strzelcem Hunter Extreme w tym meczu okazał się Ryszard Lewandowski, który strzelił siedem bramek. Duża liczba pogromów nie oznacza, że w lidze Red Box brakuje wyrównanych spotkań i emocji. Jest wręcz przeciwnie, co udowodniły piątkowe mecze. Cztery z sześciu z nich zakończyły się bowiem remisami.

Wyniki I ligi: Interdoor - Café Ferber 4:1, Team Europower - Taurus 6:3, Spider Games - Sport Shop-Hombre 8:3, Interdoor - Iveco 10:6, Copacabana - Impra 3:3, Copacabana - Iveco 6:3, Radio Gdańsk - Gazeta Gdańska 5:2, Auto Complex - Café Ferber 2:0, GCE - Impra 8:7, Spider Games - Auto Complex 6:1.

TABELA I LIGI

Wyniki II ligi: Suchanino - Grupa Lotos 5:2, Saur Neptun - Tan-Viet 7:4, Inventia Kolagen - Gazownia Gdańska 8:5, Akademos - Golden Team 7:4, Mapa S.C. - Professionalservice.pl 3:3, Oliwa 97 - Smartmedia.com.pl 4:2, Suchanino - Inventia Kolagen 9:4, Akademos - Grupa Lotos 5:1, Saur Neptun - Professionalservice.pl 2:1, Tan Viet - Golden Team 5:3, Gazownia Gdańska - Croop 6:4.