Chelsea w półfinale

Fenerbahce walczyło dzielnie, ale nie dało rady Chelsea. Londyńczycy pewnie wygrali 2:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Już w 4. minucie po główce Ballacka Chelsea prowadziła z Fenerbahce i była w półfinale. To właśnie Niemiec obiecywał, że w rewanżu Anglicy zagrają skuteczniej, i słowa dotrzymywał. Tyle że w poprzedniej rundzie Turcy się nie poddali, mimo że przegrywali w Sewilli 0:2, a potem 1:3. Tym razem także drużyna Fenerbahce potrafiła ruszyć do przodu i nie pozwolić dominować faworytom.

W 26. min zaczęły się kłopoty Chelsea. Zastępujący Petra Czecha Claudio Cudicini skręcił nogę przy wybiciu piłki i na boisku musiał pojawić się trzeci bramkarz Hilario. Bronił jednak znakomicie, kilka razy ratując zespół od wyrównania. Gracze Fenerbahce nawet przez chwilę nie sprawiali wrażenia, że do Londynu przyjechali honorowo przegrać. Atakowali, mieli swoje szanse, w końcu w 87. min pozwolili się skontrować. Essien ograł obrońcę i podał do Lamparda, który trafił do siatki z czterech metrów.