Agnieszka Krzyżostaniak z minimum na pływackie ME

PŁYWANIE. Podczas tegorocznej edycji MP medale dla MKP Szczecin zdobywali przede wszystkim podopieczni Mirosława Drozda. Dość nieoczekiwanie minimum na ME juniorów w Belgradzie wypełniła grzbiecistka Agnieszka Krzyżostaniak. 15-lataka jest pierwszą po trzech latach przerwy zawodniczką szczecińskiego klubu, która otrzymała powołanie na imprezę tej rangi.

Katarzyna Baranowska, Mateusz Sawrymowicz i Przemysław Stańczyk byli bezkonkurencyjni na swoich koronnych dystansach. Dodatkowo Sawrymowicz wywalczył złoty krążek na 800 metrów stylem dowolnym, Baranowska srebro na 200 metrów stylem dowolnym, natomiast Stańczyk brąz na tym samym dystansie.

W kategorii młodzieżowców sztafeta pań w składzie Iga Kalinowska, Ewa Pałka, Kamila Wojdak i Kornelia Rutkowska zdobyła srebrny krążek na dystansie 4x200 stylem dowolnym i brązowy na 4x100 st. zmiennym. Agnieszka Krzyżostaniak na dystansie 50 m st. grzbietowym zajęła pierwszą lokatę w finale B i sięgnęła po minimum uprawniające do startu na mistrzostwach Starego Kontynentu. - Szczerze przyznam, że nie spodziewaliśmy się tak dobrego wyniku. Zamierzaliśmy o minimum na poważnie zawalczyć dopiero w przyszłym roku - mówi opiekun grzbiecistki, Jerzy Troszczyński.