I liga piłkarzy ręcznych: punktowała ofensywa

Skuteczna gra w ataku zaowocowała wygranymi Vive II Kielce i Wisły Sandomierz w meczach 18. kolejki I ligi.

Wisła Sandomierz - ASPR Zawadzkie 33:31 (16:14)

Wisła: Serafin, Polit - Karbownik 10, Ogrodnik 9, Kubisztal 7, Dusak 2, Kuroś 1, Gąsior 1, Ćwik 1, Pawelczyk 1, Szczerba 1, Kutek.

Bardzo wyrównany mecz w Sandomierzu, ale z lekką przewagą gospodarzy. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego lepiej zaczęli (7:4 w 13. minucie) i dobrze wypadli w decydujących fragmentach meczu (31:28 w 56.). Tę pierwszą przewagę gościom jeszcze udało się zniwelować - w 27. minucie wygrywali najwyżej w całym spotkaniu - 13:11. Po przerwie także udało im się dogonić i prześcignąć Wisłę (23:24 w 43. minucie). Ostatniego ataku jednak nie odparli. - Mieliśmy zawsze dobrą obronę, a tym razem i strefa, i bramkarze wypadli słabiej. Zadecydowała skuteczna gra w ataku, szczególnie Darka Karbownika i Marcina Ogrodnika - podkreślał trener sandomierzan.

Vive II Kielce - AZS Katowice 43:28 (21:14)

Vive II: Czopek, B. Pawlak - Misiewicz 12, Trojanowski 9, Gawęcki 6 (1), Sadowski 5, Juszczyk 4, Łucak 3, Smołuch 2, Raczkowski 2, Cioban, Kubillas, Ł. Pawlak, Fiutek.

Nastawieni na ofensywę goście tylko przed przerwą próbowali postraszyć kielczan. W ósmej minucie był remis 5:5, a siedem minut przed końcem pierwszej połowy tylko 14:12. Zespół Tomasza Strząbały jeszcze przed przerwą wypracował sobie solidną zaliczkę, a w drugiej odsłonie tylko ją powiększał. W 50. minucie wynosiła już 17 trafień (38:21). Duży udział w tym mieli skrzydłowi Wojciech Trojanowski i Przemysław Misiewicz (rzucił po przerwie dziewięć bramek).

Pozostałe wyniki 18. kolejki:

AZS Politechnika Radomska - Viret CMC Zawiercie 24:17,

NMC POWEN Zabrze - Stal Mielec 28:26,

Norgips Gwardia Opole - Żagiew Dzierżoniów 26:24,

AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 36:37.

II liga: derby na remis

Debiutant z Końskich jeszcze w 56. minucie prowadził trzema bramkami (34:31). W ostatniej minucie i gospodarze, i kielczanie mieli okazje, by zdobyć bramkę na wagę dwóch punktów.

Sokół Końskie - Polonica Kielce 34:34 (18:16)

Sokół: Ratuszniak - Rurarz 12, Trojanowski 6, Lasota 5, Kazusek 4, Kifer 4, Pyszczak 2, Krzyważnia 1, Stanek, Majchrzak, Krawczyk, Jankowski, Styś, Foks.

Polonica: Smagór - R. Kubiec 10, Adamczyk 7, Adach 5, Nawrocki 5, Wiórkiewicz 3, Jankowski 3, Glita 1, Kluz.

KSSPR Końskie - Górnik Sosnowiec 35:25 (13:9)

KSSPR: Janusz , Pająk - R. Napierała 9, Jasiński 6, Bąk 4, Matyszczyk 4, Pałka 4, Śliwiński 3, Miśta 3, Kosma 1, Byczkowski 1, Rokita, Zając, Kuleta.