Kolejny krok Pronaru w stronę awansu

Siatkarze Pronaru Hajnówka w sobotę po raz trzeci pokonali Wilgę Garwolin i zakwalifikowali się do kolejnej rundy walki o awans do I ligi. W niej rywalem hajnowian będzie zwycięzca pary Ślepsk - Pekpol, w tej rywalizacji jest remis 2:2

Zawodnicy z Hajnówki po dwóch wygranych we własnej sali chcieli już w pierwszym pojedynku na wyjeździe zakończyć rywalizację z Wilgą i to im się udało. Chociaż w dwóch pierwszych setach stoczyli zacięty bój. Kluczowe dla zwycięstwa w pierwszej partii było pojawienie się w polu zagrywki przy stanie 23:23 Kamila Skrzypkowskiego.

- Dzięki jego serwisom przechyliliśmy szalę zwycięstwa w tym secie na swoją korzyść - mówi Paweł Blomberg, trener Pronaru. - W drugim starciu prowadziliśmy dwoma trzema punktami, aż sędziowie podjęli dziwną decyzję. Ukarali nas żółtą kartką, nawet nie wiem za co, a co ciekawe, po meczu okazało się, że to ja ją dostałem. Na szczęście udało nam się wygrać i tego seta. W trzecim rywale już nie podjęli walki.

Dzięki wygranej hajnowianie mogą w spokoju przygotowywać się do kolejnej fazy walki o awans, która rozpocznie się za dwa tygodnie. A z kim przyjdzie im się zmierzyć, wyjaśni się w środę. Po dwóch weekendowych spotkaniach w rywalizacji w drugiej parze jest bowiem remis 2:2. W sobotę w sali w Raczkach, gdzie swych rywali podejmują zawodnicy Ślepska Augustów, wygrała ekipa z Ostrołęki. W niedzielę triumfowali natomiast augustowianie. Decydujący pojedynek odbędzie się w Ostrołęce.

- Było podobnie jak podczas dwóch pierwszych meczy w Ostrołęce. Znowu w pierwszym spotkaniu zagraliśmy słabo, a w drugim dużo lepiej - stwierdza Adam Aleksandrowicz, grający trener Ślepska. - W sobotę popełniliśmy zbyt dużo błędów, aby myśleć o wygranej. Na szczęście w niedzielę się poprawiliśmy i nadal jesteśmy w grze. Wydaje mi się, że w środę każdy wynik jest możliwy i oczywiście bardzo chcielibyśmy wygrać, aby zagrać z Pronarem.

Z kolei o utrzymanie w II lidze będą musiały jeszcze powalczyć siatkarki Jedynki Łomża. Łomżanki w sobotę po raz trzeci przegrały z ŁKS-em Łódź. Zawodniczki Jedynki o pozostanie w lidze zagrają z przegranym pary BTPS Białystok - Spartą Warszawa. W tej rywalizacji 2:0 prowadzą białostoczanki.

Wilga Garwolin - Pronar Hajnówka 0:3

Sety : 24:26, 23:25, 14:25.

Pronar : Woroniecki, Saczko, Staniewski, Guindo, Wójcik, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Skrzypkowski, Niemiec.

Ślepsk Augustów - Pekpol Ostrołęka 0:3

Sety : 20:25, 23:25, 23:25.

Ślepsk - Pekpol 3:0

Sety : 25:21, 25:23, 25:19.

Ślepsk : Malczewski, Szlejter, Rudzewicz, Gołębski, Korpak (Netter w drugim spotkaniu), Babińczuk, Aleksandrowicz (libero) oraz Augustynowicz, Roszkowski.

Jedynka Łomża - ŁKS Łódź 0:3

Sety : 13:25, 22:25, 25:27.

Jedynka : Skowrońska, Karpińska, Surawska, Lencka, Chomutnik, Sobolewska, Śleszyńska (libero) oraz Lubińska, Zalewska, Małachowska, Wójcicka.