Emocji nie zabraknie w IV lidze

Po raz 17 (jedna kolejka została przełożona na inny termin) w tym sezonie o ligowe punkty powalczą czwartoligowcy z Warmii i Mazur

Już w niedzielę dowiemy się, czy powtórzy się sytuacja z rundy jesiennej (z 3. kolejki), w której komplety punktów trafiły jedynie na konto gospodarzy. Co więcej, drużyny przyjezdne zdobyły wówczas zaledwie jedną bramkę - Czarni Olecko.

W górnej części tabeli w dalszym ciągu nie należy spodziewać się przetasowań, ale w ubiegłym tygodniu niżej notowane drużyny udowodniły, że nie zamierzają tanio oddać skóry. Po niespodziewanym remisie w Iławie na kolejne punkty liczą piłkarze z Pasłęka, którzy tym razem spotkają się z Huraganem. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ podopieczni Czesława Żukowskiego mogą pochwalić się najlepszą skutecznością - w 16 spotkaniach strzelili 46 bramek (2,87 goli na mecz).

Emocji nie zabraknie z pewnością w Działdowie, bo Start zagra u siebie z Zatoką Braniewo. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku, bo obie ekipy zarówno potrafią zdobywać punkty z teoretycznie silniejszymi zespołami, ale także tracą cenne oczka z ligowymi średniakami. Więcej po swoich piłkarzach nadal oczekują kibice Czarnych - w niedzielę do Olecka przyjeżdża Vęgoria Węgorzewo. Obie drużyny są tegorocznymi beniaminkami, choć do tej pory lepiej spisuje się Vęgoria, mająca realne szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie warmińsko-mazurskiej.

Żadnych problemów z rozszyfrowaniem ostródzkiego Sokoła nie będzie miał natomiast Zbigniew Lewkowicz, szkoleniowiec Motoru Lubawa. Tym bardziej że drużynę Sokoła prowadził jeszcze do połowy października ubiegłego roku.

Po raz pierwszy wiosną na boisko wybiegną piłkarze Płomienia Ełk, bo wcześniej ich boisko nie zostało dopuszczone do gry (ze względów bezpieczeństwa), a mecz z Granicą przełożono na inny termin.

Czwartoligowcy swoje spotkania rozegrają w sobotę i niedzielę.

Spotkania 18. kolejki

sobota: Mamry Giżycko - Jeziorak Iława (godz. 14), Start Działdowo - Zatoka Braniewo (15), Motor Lubawa - Sokół Ostróda (15), Polonia Pasłęk - Huragan Morąg (16), MKS Szczytno - Concordia Elbląg (16.30)

niedziela: Zamek Kurzętnik - Płomień Ełk (14), Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo (15), Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo (15)

IV liga

Najskuteczniejsi

15 goli - Daniel Komorowski (Zatoka Braniewo) 11 - Daniel Maliszewski (Vęgoria Węgorzewo), Piotr Żurawel (Huragan Morąg) 10 - Piotr Brzostek (Mrągowia Mrągowo), Tomasz Włodarczyk (Huragan Morąg) 9 - Grzegorz Żytkiewicz (Mrągowia Mrągowo)