Olimpia koniecznie musi pokonać Grójec

Zaległe spotkanie w trzecioligowych rozgrywkach zagrają w środę zawodnicy elbląskiej Olimpii. Ich rywalem będzie Mazowsze Grójec

Obydwie drużyny w rundzie wiosennej rozegrały tylko po jednym spotkaniu. Zawodnicy Mazowsza w miniony weekend przegrali 2:3 z SMS Łódź. Z kolei spotkanie z Radomiakiem Radom zostało przełożone na inny termin. Także bez punktów do domów wrócili piłkarze z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy na wyjeździe nie sprostali Nadnarwiance Pułtusk (0:3). Przez to podopieczni trenera Tomasza Wichniarka po 18 kolejkach plasują się na 13. miejscu w tabeli - do tej pory zdobyli 17 pkt. O pięć oczek więcej na koncie mają ich najbliżsi przeciwnicy, którzy zajmują 11. pozycję.

- Jeżeli przegramy, to powoli musimy oswajać się z myślą o pozostaniu w tej klasie rozgrywek [po reorganizacji III liga składać się będzie z drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - red.] - mówi szkoleniowiec z Elbląga. - A nie dopuszczam takiej myśli do siebie. W ostatnim pojedynku chyba za bardzo chcieliśmy wygrać, i to nas zgubiło. Mam nadzieję, że dzisiaj to się nie powtórzy.

W dalszym ciągu Tomasz Wichniarek nie skorzysta z usług kontuzjowanych Antona Kolosova i Rafała Anuszka. W Pułtusku staw skokowy skręcił natomiast Arkadiusz Koprucki, filar linii obrony, który musiał opuścić boisko już w 30. minucie meczu.

W ekipie z Grójca w zimowej przerwie zaszły spore zmiany kadrowe, bo klub opuściło kilku podstawowych zawodników. Do nich zalicza się Mariusz Solecki, jeden z najskuteczniejszych piłkarzy - przeniósł się do pierwszoligowej Polonii Bytom. Barwy klubowe zmienili także m.in. Paweł Boryczka, Sergiusz Wiechowski, Przemysław Łaski czy Rafał Rogalski.

Spotkanie w Elblągu z Mazowszem Grójec rozpocznie się w środę o godz. 16.