Safina zatrzymała Davenport

Lindsay Davenport, po pokonaniu w trzeciej rundzie faworytki turnieju Sonny Ericsson Open w Miami Any Ivanović, w czwartej nieoczekiwanie musiała uznać wyższość Dinary Safiny, przegrywając 3:6, 4:6.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. Swoje mecze w dwóch setach wygrały m.in. Justin Henin, Swietłana Kuzniecowa, Jelena Janković oraz siostry Serena i Venus Williams.

32-letnia Davenport w rywalizacji z o dziesięć lat młodszą Safiną kompletnie nie mogła się odnaleźć. Amerykanka popełniła 34 niewymuszone błędy, czterokrotnie straciła własne podanie i w takiej sytuacji nawet dwa zdobyte breaki niewiele pomogły. Rosjanka zwyciężyła w godzinę i dwadzieścia osiem minut.

Awans do ćwierćfinału prestiżowego turnieju w Miami jest zdecydowanie najlepszym osiągnięciem Dinary Safiny w tym sezonie. Tenisistka z Moskwy przed występem na Florydzie mogła się pochwalić bilansem tegorocznych meczów 6-7. W ćwierćfinale zmierzy się ona ze swoją rodaczką, Wierą Zwonariową, która pokonała doświadczoną Japonkę Ai Sugiyamę 6:2, 6:7(5), 6:0.

W ćwierćfinale turnieju Sonny Ericsson Open w Miami dojdzie do powtórki z ubiegłorocznego finału, to jest rywalizacji liderki światowego rankingu Justin Henin z obrończynią tytułu, Sereną Williams. Obie zawodniczki pewnie wygrały wczoraj swoje mecze. Belgijka oddała po dwa gemy w każdym z setów Jelenie Wiesninie, zaś Amerykanka po trzy gemy Kaii Kanepi.

Druga para ćwierćfinałowa w górnej części drabinki również zapowiada się niezwykle interesująco. Naprzeciw siebie staną starsza z sióstr Williams, Venus oraz Swietłana Kuzniecowa. Reprezentanta gospodarzy w meczu czwartej rundy w siedemdziesiąt cztery minuty pokonała Dunkę polskiego pochodzenia, Carolinę Wozniacki 6:3, 6:3. Urodzona w St. Petersburg zawodniczka wyeliminowała natomiast wymagającą zawodniczkę z Izraela Shahar Peer, wygrywając w godzinę i czterdzieści osiem minut 7:6(4), 6:3.

Z marzeń o wygraniu pierwszego turnieju w tym sezonie nie rezygnuje też Jelena Janković. 23-letnia Serbka po dwóch bardzo zaciętych setach pokonała Chinkę Jie Zheng 6:4, 7:5. W całym spotkaniu trzecia rakieta świata wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i obroniła pięć z ośmiu piłek na przełamanie przy własny podaniu.

W ćwierćfinale rywalką Janković będzie Jelena Diemetiewa. Rosjanka w sześćdziesiąt osiem minut pokonała, startującą z "dziką kartą", Niemkę Sabinę Lisicki 6:3, 6:2.