Popis młodzieży RCS w ćwierćfinale MP

SIATKÓWKA. Młodzicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego awansowali do półfinałów klubowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Ćwierćfinałowy turniej z udziałem czterech ekip odbył się podczas minionego weekendu w Białymstoku. Do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce promocję uzyskiwały dwa pierwsze zespoły. Radomscy siatkarze spisali się wręcz wybitnie, w pięknym stylu wygrywając zawody w stolicy Podlasia.

Drużyna prowadzona na tych zawodach przez trenerów Krzysztofa Jaskulskiego i Andrzeja Sitkowskiego rozpoczęła od triumfu nad stawianymi w roli faworytów młodymi graczami AZS Olsztyn. Zawodnicy RCS wręcz zdemolowali olsztynian w secie otwarcia. Druga partia zakończyła się wygraną AZS, jednak w tie-breaku znów dominowali młodzicy z Radomia.

Kolejne dwa spotkania w wykonaniu radomskich graczy były ich popisem. RCS nie pozwolił sobie na stratę choćby seta, pokonując gospodarzy - Oczko Białystok i Serbinów Biała Podlaska po 2:0.

- Jesteśmy wręcz szczęśliwi. W dobrym stylu uzyskaliśmy awans do najlepszej szesnastki w kraju. To po kilku latach pierwszy tak poważny sukces naszych siatkarzy w tej kategorii wiekowej. Kapitalnie zaprezentowaliśmy się zwłaszcza w pojedynku z Olsztynem. Był to chyba najlepszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie - powiedział "Gazecie" trener Jaskulski.

Kolejny turniej z udziałem młodzików RCS, którego stawką będzie awans do grona finalistów MP, rozegrany zostanie w ostatni weekend kwietnia w Częstochowie.

Tymczasem do półfinału MP młodziczek nie udało dostać się zespołowi UKS 33 Radom. Radomianki podczas turnieju w Elblągu po tie-breakach wygrały z AZS UMCS Lublin i przegrały z Truso Elbląg oraz w dwóch setach uległy Promieniowi Mońki, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Wyniki RCS:

AZS UWM Olsztyn - RCS Radom 1:2 (12:25, 25:19, 10:15), Oczko Białystok - RCS 0:2 (19:25, 20:25),

Serbinów Biała Podlaska - RCS 0:2 (15:25, 15:25).

Skład RCS: Łukasz Zugaj, Jakub Sroczyński, Marek Kamiński, Paweł Pyzara, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Molenda, Artur Słomka, Michał Jędraszek, Jakub Wachnik, Wojciech Deja, Piotr Sołśnia, Dominik Kiernoz, Karol Grzyb, Krzysztof Jakubiak.