Dwie wygrane Pronaru, jedna Ślepska

Zawodnicy Pronaru Hajnówka dwukrotnie podczas weekendu pokonali we własnej sali ekipę Wilgi Garwolin i zrobili znaczący krok w stronę awansu do kolejnej rundy walki o I ligę. Z kolei siatkarze Ślepska Augustów zaliczyli porażkę i wygraną w Ostrołęce z Pekpolem

W pierwszej rundzie play-off rywalizacja trwa do trzech wygranych spotkań, tak więc hajnowianom został do wygrania już tylko jeden mecz. Nie powinni mieć z tym problemów, gdyż podczas sobotniego i niedzielnego pojedynku rywale nie stworzyli im większych kłopotów.

- Te mecze wcale jednak nie były jakimś spacerkiem - zaznacza Paweł Blomberg, trener Pronaru. - Chociaż oczywiście chcemy tę rywalizację zakończyć jak najszybciej i mam nadzieję, że uda nam się już to w sobotnim meczu w Garwolinie. Wtedy mielibyśmy sporo czasu na odpoczynek przed kolejną rundą zmagań. Z drugiej strony nie ważne, czy wyeliminujemy rywali w trzech meczach czy też będzie pięć spotkań. Najważniejszy w tym wszystkim jest efekt końcowy, czyli awans do kolejnej rundy.

Dwóch zwycięstw, aby zakwalifikować się do kolejnej rundy gry o I ligę, brakuje natomiast zawodnikom z Augustowa. Podopieczni Adama Aleksandrowicza w sobotę dość gładko przegrali z Pekpolem, ale w niedzielę nie mieli już problemów z odniesieniem zwycięstwa. Nie stanęło im na przeszkodzie nawet to, że w tym pojedynku zabrakło z powodu urazu Mariusza Szlejtera i na przyjęciu zagrał środkowy Sławomir Gołębski.

- To były dwa różne spotkania. W sobotę wszystko wychodziło rywalom, a nam nic. W niedzielę było na odwrót - opowiada Aleksandrowicz. - Odnieśliśmy jedną wygraną w sali rywali, a więc jesteśmy jak najbardziej zadowoleni.

Smutne natomiast z Łodzi wróciły zawodniczki Jedynki Łomża. Łomżanki, które rywalizują o utrzymanie w II lidze z ŁKS-em, przegrały dwa pierwsze spotkania, a rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Z kolei zawodniczki BTPS-u Białystok walkę o utrzymanie w II lidze ze Spartą Warszawa rozpoczną we wtorek.

Pronar Hajnówka - Wilga Garwolin 3:1

Sety : 25:22, 25:16, 22:25, 25:16.

Pronar - Wilga 3:0

Sety : 25:23, 25:22, 25:18.

Pronar : Woroniecki, Guindo, Jaskulski, Staniewski, Wójcik, Żyliński (Niemiec w drugim spotkaniu), Knasiecki (libero) oraz: Niemiec, Skrzypkowski, Zrajkowski, Saczko.

Stan rywalizacji : 2:0

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Augustów 3:0

Sety : 25:16, 25:22, 25:15.

Pekpol - Ślepsk 0:3

Sety : 23:25, 22:25, 19:25.

Ślepsk : Malczewski, Gołębski, Rudzewicz, Szlejter (Netter w drugim spotkaniu), Korpak, Babińczuk, Aleksandrowicz (libero) oraz Augustynowicz, Roszkowski.

Stan rywalizacji: 1:1

ŁKS Łódź - Jedynka Łomża 3:0

Sety : 25:21, 25:21, 25:22.

ŁKS - Jedynka 3:0

Sety: 25:19, 25:21, 25:17.

Jedynka : Karpińska, Lencka, Chomutnik, Surawska, Lubińska, Skowrońska, Śleszyńska (libero) oraz Zaleska, Sęk.

Stan rywalizacji : 2:0