Ważny mecz olsztyńskich rugbistów

Dla zawodników WMPD PUDiZ wyjazdowy mecz z warszawską Skrą będzie jednym z najważniejszych w tym sezonie

Jeżeli olsztynianie wygrają, przybliżą się do ósmego miejsca, które gwarantuje bezpieczne utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. W razie porażki podopieczni Leszka Borsa powoli będą musieli oswajać się z myślą, że pozostaną im baraże z drugim zespołem II ligi (choć runda rewanżowa dopiero na dobre się rozpoczęła). W pierwszym spotkaniu na Warmii i Mazurach ze zwycięstwa 29:5 cieszyli się goście. Jedyne oczka dla WMPD PUDiZ zdobył wówczas Piotr Silwanowicz.

- Dla nas jest to arcyważny pojedynek - mówi Bors. - Wiem, że o punkty będzie bardzo trudno, ale możemy w Warszawie wygrać. Rywale są w naszym zasięgu, tym bardziej że przecież zmieniła się punktacja za zwycięstwo [cztery oczka plus jedno za wygraną więcej niż siedmioma punktami - red.]. W niektórych spotkaniach w rundzie jesiennej popełnialiśmy proste błędy, z których wyciągaliśmy wnioski.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu olsztynianie ulegli na własnym boisku Budowlanym Łódź 7:71. Większość osób spodziewała się dotkliwej porażki, jednak w poczynaniach naszych rugbistów widać postępy, przede wszystkim w przygotowaniu fizycznym. W Warszawie sztab szkoleniowy WMPD PUDiZ ponownie skorzysta z usług trzech zawodników z Litwy. Być może po raz pierwszy w barwach beniaminka zadebiutują Jarosław Nowicki oraz Michał Szulczyński, mający na koncie występy w Skrze.

W najbliższym czasie z grą musi pożegnać się Paweł Żarnowski, który w połowie kwietnia będzie przechodził zabieg kolana. W meczu z Budowlanymi boisko z powodu rozcięcia głowy opuścił natomiast Przemysław Bekier, ale już jest gotowy do walki o cenne punkty. Początek spotkania w sobotę o godz. 13.

Spotkania 12. kolejki

Skra Warszawa - WMPD PUDiZ Olsztyn, Ogniwo Sopot - Arka Gdynia, Posnania Poznań - Lechia Gdańsk, Juvenia Kraków - Budowlani Łódź, Orkan Sochaczew - AZS AWF Warszawa

I liga

Mecze Skry

Arka Gdynia - Skra 51:3, Skra - Budowlani Łódź 19:62, WMPD PUDiZ Olsztyn - Skra 5:29, Juvenia Kraków - Skra 12:5, Skra - Ogniwo Sopot 23:24, Orkan Sochaczew - Skra 7:26, Skra - Posnania Poznań 10:44, Lechia Gdańsk - Skra 69:3, Skra - AZS AWF Warszawa 19:33, Budowlani Łódź - Skra 78:0, Skra - Arka Gdynia 3:73

Copyright © Agora SA